פלסטיני בן 16 נהרג מאש צה"ל בעימות במחנה פליטים ליד חברון

לפי הצבא, חיילים הבחינו בפלסטינים משליכים בקבוקי תבערה לעבר כביש 60 ופתחו לעברם מאש שממנה נפגע מוראד יוסיף אבו ראזי. הפלסטינים טוענים כי לא היתה הצדקה לירי, שכן הנער לא סיכן את החיילים והיה ניתן לעצור אותו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נער פלסטיני כבן 16, מוראד יוסיף אבו ראזי, נורה אתמול (שישי) למוות מאש צה"ל, ליד מחנה הפליטים אל־ערוב שבאזור חברון. לפי הצבא, חיילים הבחינו בפלסטינים משליכים בקבוקי תבערה לעבר כביש 60 ופתחו לעברם מאש, שממנה נפגעו אבו ראזי וצעיר פלסטיני נוסף, שנפצע בינוני עד קשה. אנשי רפואה פלסטיניים פינו את שני הנפגעים לבית החולים בחברון, שם נקבע מותו של אבו ראזי. בית החולים דיווח כי הוא נורה בחזהו.

מוראד יוסף אבו ראזי

עד כה טרם הושלם התחקיר הצבאי של התקרית. מצ"ח צפויה לפתוח בחקירת נסיבות מותו של אבו ראזי, בהתאם למדיניות הפרקליטות הצבאית בכל תקרית שבה נהרג פלסטיני שלא כתוצאה "מפעילות לחימתית של ממש".

במחנה הפליטים טענו בסוף השבוע כי לא היתה הצדקה לירי באבו ראזי, שכן הוא לא סיכן את החיילים והיה ניתן לעצור אותו. עד ראייה לתקרית סיפר כי שני הצעירים השליכו את בקבוקי התבערה ממרחק של כ–60–70 מטרים לעבר עמדה צבאית, ואלו התפוצצו מבלי לגרום לנזק. לדבריו, החיילים שירו בשניים היו מרוחקים מהעמדה, ואבו ראזי כלל לא הבחין בהם. "אני בטוח שאם החיילים היו רודפים אחריהם, הם היו יכולים לעצור אותם".

בהלווייתו של אבו ראזי פרצו היום עימותים בין עשרות פלסטינים לבין כוחות צה"ל ומשמר הגבול, שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. חייל צה"ל ושוטר מג"ב נפגעו קל מאבנים. לפי דיווח בסוכנות הידיעות מען, שמונה פלסטינים נפגעו מירי כדורי גומי. בהלווייה השתתפו מאות בני אדם, ונשמעו בה קריאות לנקמה על הרג הנער. בעיירה דהרייה התקיימה באותה עת הלווייתו של סעד קייסייה, שנהרג בתחילת החודש בעת פיגוע דקירה ושגופתו הוחזקה עד לסוף השבוע בידי ישראל. 

אתמול התקיימה בכפר וולג'ה שליד בית לחם הלווייתו של באסל אל-אערג', שנורה למוות בידי שוטרים שכיתרו את הבית שבו הסתתר. אל אערג', שישראל הגדירה כמבוקש, היה ממובילי הקריאה לחרם על ישראל והמחאה על התיאום הביטחוני עמה, והריגתו הביאה להפגנות נגד הרשות הפלסטינית. בהלווייתו קראו מאות לנקום את מותו להפסיק את התיאום הביטחוני.

בחודש ינואר נהרג מאש שוטרי מג"ב קוסאי חסן אל־עמור, בן 17, בעת עימותים בתקוע שליד בית לחם. מצה"ל נמסר כי הוא נורה בעת יידוי אבנים ונפגע מכדור רוגר, תחמושת חיה בעלת עוצמה פחותה המשמשמת לפיזור הפגנות. בסרטון שתיעד את פינויו של אל־עמור לאחר הירי נראים חיילים גוררים אותו בעוד שראשו נחבט בקרקע. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ