ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שגריר סוריה באו"ם בשאר אלג'עפרי אמר אמש (ראשון) כי רוסיה העבירה מסר ברור לישראל כי כללי המשחק השתנו, וכי חופש הפעולה האווירי של ישראל במרחב הסורי נגמר. "הנשיא פוטין העביר מסר ברור", אמר אלג'עפרי בראיון לטלוויזיה הסורית. "עובדה שהשגריר הישראלי זומן כבר לשיחה ראשונה יממה לאחר שהגיש את מסמכיו ואמר לו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שמשחק הזה נגמר".

אלג'עפרי הוסיף כי השימוש של סוריה בנשק נגד מטוסים מול ישראל שינה את כללי המשחק, ואמר כי סוריה לא תעמוד בחיבוק ידיים מול האיום הישראלי. לדבריו, בתחילת המלחמה במדינה האופוזיציה הסורית דאגה לתקוף את סוללות ההגנה האווירית של משטר אסד על מנת לאפשר לישראל חופש פעולה.

אתמול דווח בסוריה כי מפקד מיליציה שנלחמת לצד אסד נהרג בתקיפת כלי טיס ישראלי באזור קונייטרה. ערוץ אל-מיאדין הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה, אמר אתמול כי ההרוג הוא יאסר אסייד, אשר נמנה על מליציית ההגנה הלאומית. לפי גורם המזוהה עם משטר אסד, אסייד היה אחד ממפקדיו של גדוד הגולן - מיליציה של בני העדה הדרוזית מהכפרים בגולן הסורי שנלחמת לצד המשטר.

בלילה שבין יום חמישי ליום שישי תקפו מטוסי חיל האוויר כמה מטרות בסוריה, במה שהפך לתקרית החמורה ביותר בין ישראל לסוריה מאז פרוץ מלחמת האזרחים במדינה לפני שש שנים. בתגובה לירי שיגר מערך ההגנה האווירית של משטר אסד מספר טילים לעבר מטוסי חיל האוויר. הטילים לא פגעו במטוסים, ובתגובה שוגר טיל יירוט של מערכת "חץ". בעקבות שיגור טיל החץ, נאלצה ישראל באופן חריג להודות כי תקפה בסוריה.

בעקבות התקיפה בסוריה, שגריר ישראל במוסקבה גרי קורן זומן ביום שישי לשיחת הבהרה במשרד החוץ הרוסי. מדובר במקרה חריג שכן מאז כניסת הכוחות הרוסים לסוריה בוצעו כמה תקיפות שיוחסו לישראל, אולם באף אחד מהמקרים לא זומן השגריר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ