ראש השב"כ: השקט הביטחוני מתעתע, חמאס ינסה לבצע פיגועים לקראת פסח

בסקירה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת אמר נדב ארגמן כי נעצרו "מעל 400 מפגעים פוטנציאלים בטרם מימשו פיגוע", והוסיף שבארגוני הג'יהאד העולמי מנסים "כל יום להוציא פיגועים לישראל"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש השב"כ נדב ארגמן, ב-2016
ראש השב"כ נדב ארגמן, ב-2016צילום: אמיל סלמן

ראש השב"כ נדב ארגמן אמר הבוקר (שני) כי מערכת הביטחון הצליחה לעצור את גל טרור היחידים, אולם למרות השקט היחסי, חמאס והג'יהאד העולמי פועלים מדי יום כדי לנסות ולבצע פיגועים בתחומי ישראל. ארגמן סקר את המצב הביטחוני בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, והוסיף כי "אנחנו חווים שינויים גיאו-אסטרטגיים בזירה שילוו אותנו שנים ארוכות. תוצאות והשלכות הסכם הגרעין על תמונת הטרור במזרח התיכון".

ארגמן פירט ואמר כי השב"כ "עצר מעל 400 מפגעים פוטנציאליים בטרם מימשו פיגוע. צריך לומר שהשקט היחסי שאנחנו חווים בעת הזאת ובמהלך 2016 מתעתע, משכר ומשקר מסיבה פשוטה מאוד: בחמאס ובג'יהאד העולמי עוסקים כל יום בניסיון להוציא פיגועים לתחומי מדינת ישראל. במהלך השנה האחרונה נהרגו לצערנו מפיגועים בישראל 16 אזרחים וזר אחד". לדבריו, "אנחנו עומדים לקראת חג הפסח ואין ספק שרשתות הטרור - בעיקר הממוסדות, עם דגש על חמאס - ינסו להתסיס את השטח ולבצע פיגועים. המטרה שלנו היא לאפשר חגים שקטים לאזרחי מדינת ישראל". 

ארגמן טען כי מעורבות ערביי ישראל בטרור נמוכה, אך יחד עם זאת ישנה עלייה קלה בתמיכה בארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בקרב גורמים קיצוניים בציבור העברי בישראל. עוד ציין ארגמן כי ישנה עלייה משמעותית במעורבים בטרור ובמשתייכים לג'יהאד עולמי בקרב ערביי מזרח ירושלים, כאשר ב-2016 היו מעורבים בטרור 29 תושבי מזרח העיר, זאת לעומת שלושה ב-2015.

עם כניסתו לתפקיד ביולי 2016 אמר ארגמן בפני חברי כנסת כי מחמוד עבאס (אבו מאזן) והרשות הפלסטינית אינם מעודדים טרור, אולם נוקטים גישה מדינית לעומתית כלפי ישראל. ארגמן ציין כי עבאס עדיין דוגל בתפיסה הסדרית מול ישראל ומתנגד לשימוש באלימות. "יאסר ערפאת לקח התקוממויות קטנות והפך אותן לגדולות ואבו מאזן לא נוהג כך", אמר. הוא הוסיף כי העובדה שהנשיא הפלסטיני אינו מגנה מספיק פיגועי טרור נגד ישראל מגבירה את ההסתה והטרור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ