שוטר פלסטיני נהרג בחילופי אש עם מבוקשים במחנה הפליטים בלאטה

כוחות הביטחון הפלסטיניים הגיעו אתמול למחנה על מנת לעצור מבוקשים, אולם נחשפו והתפתח קרב יריות במקום. מי שהרשות מגדירה בכיר המבוקשים במחנה נפצע קשה ופונה לבית החולים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

שוטר במנגנוני הביטחון הפלסטיניים נהרג הלילה (שני) בחילופי ירי בין כוחות הביטחון לבין חמושים פלסטינים במחנה הפליטים בלאטה ליד שכם. 

השוטר הפלסטיני חסן עלי אבו אלחג'
השוטר הפלסטיני חסן עלי אבו אלחג'

במנגנוני הביטחון ציינו כי השוטר, חסן עלי אבו אלחג' מהכפר כובר שליד רמאללה, נפגע מכדור חי בראשו ונהרג במקום. עוד צוין כי השוטר נשוי מזה שישה חודשים. לפי מקורות פלסטינים, בכיר המבוקשים במחנה אחמד אבו חמאדה נפגע גם הוא בראשו בחילופי האש, ופונה לבית החולים בשכם במצב קשה. 

התקרית אירעה אתמול בלילה, כשכוחות הביטחון הפלסטיניים נכנסו בלבוש אזרחי למחנה כדי לעצור כמה מבוקשים. בשלב מסוים הכוח נחשף, והתפתח קרב יריות שהוביל למותו של השוטר ולפציעתו של אבו חמאדה. יש לציין כי פעילות מנגנוני הביטחון בתוך מחנה הפליטים בלאטה אינה חריגה, ובחלק מהמקרים מתפתחים עימותים וחילופי אש במקום.

המבוקשים, ברובם חמושים שפעלו באינתיפאדה השנייה, הפנו בשנים האחרונות את נשקם כלפי הרשות, ומתנהל מאבק כוחות בינם לבינה. הם פועלים בזירה הפלילית בעיקר, ומדי פעם קוראים תיגר על כוחות הביטחון הפלסטיניים וחוסמים צירים וכניסות ברחבי העיר שכם ובמחנה הפליטים. לפני כמה חודשים החלה הרשות לפעול ביתר שאת נגדם, והכניסה כוחות מיוחדים לשכם על מנת להכריע את המבוקשים.

בזירה הפלסטינית בשכם טוענים כי אותם חמושים זוכים לגיבוי מכמה פוליטיקאים וראשי חמולות במטרה להתנגח ברשות, אולם אין מדובר באיום אסטרטגי על הרשות או על המנגנונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ