כלי טיס בלתי מאויש נפל בסוריה; צה"ל: אין לכך משמעות ביטחונית

אתר המזוהה עם חיזבאללה טען כי צבא אסד הוא שיירט את כלי הטיס, מסוג "רוכב שמים", באזור קוניטרה, אך בצה"ל מעריכים כי הסיבה לנפילה טכנית. כלי הטיס לא נחשב למתקדם טכנולוגית, ובצה"ל הדגישו כי אין סכנה לדליפת מידע

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

כלי טיס בלתי מאויש נפל שלשום (ראשון) בשטח סוריה, שם טענו כי צבא אסד הוא שיירט אותו. אך בצה"ל עדיין בודקים את המקרה ומעריכים כי הסיבה לנפילה טכנית. כלי הטיס, מסוג "רוכב שמים", אינו נחשב למתקדם מבחינה טכנולוגית ובצה"ל הדגישו כי אין לנפילה משמעות ביטחונית. 

אתר אל-מנאר הלבנוני, המזוהה עם חיזבאללה, פרסם תמונות של כלי הטיס. לפי הפרסום, נשק נ"מ של הצבא הסורי יירט מטוס ביון ללא טייס מעל אזור קוניטרה בדרום סוריה.

"רוכב שמים" הוא כלי טיס בלתי מאויש קטן המופעל על ידי חיל התותחנים. תפקידו לספק תמונת מצב מודיעינית למפקדים הנמצאים בשטח, בעיקר מפקדי גדודים. "רוכב שמים" כולל מצלמה ולא נחשב למתקדם מבחינה טכנולוגית. כאשר הוא נופל, אין מדובר באירוע משמעותי במיוחד - מערכת ההצפנה נמחקת והוא לא מהווה סכנה מודיעינית. 

נפילתו אתמול אינה אירוע חריג, ומעת לעת מאבד צה"ל כלי טיס מסוג זה בשל סיבות טכניות. בדצמבר האחרון אותר "רוכב שמים" חצי שנה אחרי שנפל בשמי ישראל, ליד זיכרון יעקב. בשל תקלה טכנית ניתק עמו הקשר והוא נפל לקרקע. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ