צה"ל יאפשר לצוערים קרביים לעבור הכשרה נפרדת מצוערות בבה"ד 1

בפגישה עם רבנים הודיע איזנקוט כי צוערים דתיים יוכלו לעבור הכשרה לקצונה בפלוגה מגדרית, כפי שהיה בעבר. בנוסף, צוערים וצוערות בגדודים המעורבים יבצעו את ההשלמה החילית מחוץ לבה"ד 1

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1, ב-2014

הרמטכ"ל גדי איזנקוט הודיע אתמול (רביעי) בפגישה עם רבני הציונות הדתית כי בבית הספר לקצינים (בה"ד 1) תוקם מחדש פלוגה נפרדת על בסיס מגדרי, כפי שהיה בעבר. הפלוגה תאפשר לצוערים דתיים בחילות הקרביים לעבור הכשרה לקצונה בנפרד מצוערות, ואילו יתר הפלוגות בבה"ד 1 ישארו מעורבות. 

איזנקוט אמר עוד לרבנים כי מעתה צוערים וצוערות בגדודים המעורבים יבצעו את שלב ההשלמה החילית לפני הכשרתם כקצינים בבסיס סיירים, ולא בבה"ד 1. ההכשרה החילית הינה השלב האחרון בהכשרת מפקדי מחלקות חדשים בצבא היבשה, במסגרתו עברו עד היום צוערות מחילות הרגלים את הכשרתן לקצונה יחד עם צוערים. ההחלטה היא פועל יוצא של החלטה קודמת שהתקבלה בצה"ל לאגד את כל הגדודים המעורבים, דוגמת קרקל ואריות הירדן, למערך אחד. 

בה"ד 1 מהווה כבר שנים זירת התגוששות מרכזית בין הרבנים ובין הצבא בשלל סוגיות, בין היתר על רקע ההחלטה כי אחד הגדודים הקרביים יהיה גדוד מעורב של צוערים וצוערות, כולל לינה משותפת באימוני שטח. 

הפגישה, שנערכה בלשכת הרמטכ"ל בנוכחות 15 רבנים ורבנית אחת, הוקדשה לשירות נשים בצה"ל. הרבנים שטחו בפני הרמטכ"ל את טענותיהם לגבי השירות המשותף, ואילו איזנקוט השיב להם כי הצרכים המבצעיים של צה"ל דורשים שירות של נשים וגברים כאחד.

מולי יסלזון, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, שהשתתף בפגישה, אמר ל"הארץ" כי הרמטכ"ל "הודיע שהוא הולך לשים לזה סוף, ושיוחזרו לבית הספר לקצינים הפלוגות המגדריות כמו שהיה תמיד". יסלזון הוסיף כי איזנקוט "מבין שאנחנו לא בנים חורגים. קח את מי שרוצה לערבב, ותעשה לו יחידה מיוחדת במקום להפוך את כלל הצבא למקום מעורב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ