גילי כהן
גילי כהן

היועץ המשפטי של מערכת הביטחון לשעבר, עו"ד אחז בן ארי, אמר הבוקר (חמישי) כי שיחת הטלפון שקיבל מפרקליטו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, ביולי 2014 בעניין רכש הצוללות "לא שינתה את מהלך העניינים במשרד הביטחון". בראיון לתוכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל אמר בן ארי כי שמרון לא הציג את עצמו כנציג ראש הממשלה כשהתקשר אליו בעניין יצרנית הצוללות הגרמנית, אך היה ברור לו ששמרון מייצג "גוף מסחרי".

לגבי התנהלות שומרון בפרשה אמר בן ארי כי "אם היה לו (לשמרון) איזה שהן הנחיות או הסדר ניגוד עניינים ככל שהיה לו כזה, שמנע ממנו לפנות אליי - אז זו בעיה. אם לא – אז זו לא בעיה". בן ארי פרש בתחילת החודש מתפקידו כיועץ המשפטי של מערכת הביטחון, לאחר עשור בתפקיד. הוא העיד במשטרה במסגרת חקירת רכש כלי השיט, וחוקרי המשטרה אף הגיעו למשרדו בקריה על מנת לאתר מסמכים הקשורים לרכש הצוללות וספינות המגן.

בן ארי הוא זה שדיווח במייל למנכ"ל משרד הביטחון דאז, האלוף במילואים דן הראל, כי עו"ד שמרון התערב בפרשת מכרז הצוללות, למען יצרנית הצוללות הגרמנית שאת נציגה בישראל הוא ייצג. לפי דיווח בערוץ 10, ביולי 2014 בן ארי כתב למנכ"ל הראל במייל כי שמרון התקשר אליו והתרעם על ההחלטה לצאת למכר בינלאומי לרכישת כלי שיט שיגנו על אסדות הגז, ספינות "סער 6". במייל נכתב כי "התקשר אליי עו"ד דוד שמרון המייצג את החברה הגרמנית, וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה".

בן ארי ציין כי הופתע מכך שנפתחה חקירה בפרשה ואמר כי מנקודת ראותו, "אילו היה משהו לא תקין שהיינו יודעים עליו, זה לא היה מתקדם (הליך הרכש לא היה מתקדם, ג"כ)". הוא הוסיף כי "זו הפתעה שנפתחה בכלל חקירה בעניין הזה".

שמרון קיבל כ-715 אלף שקלים עבור ייצוגו של מיקי גנור, נציג החברה הגרמנית שעמה נחתמה העסקה לרכש ספינות המגן לאסדות הקידוח ולרכש הצוללות לחיל הים. בהתבסס על סכום זה, עולה כי שמרון קיבל כ-3,000 דולרים מדי חודש עבור ייצוגו של גנור. שמרון מייצג את גנור בחמש השנים האחרונות בעיסוקים שונים - חלקם בנושאי המספנות הגרמניות וחלקם בנושאים אחרים, כמו נדל"ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ