הוחמרה אזהרת המסע לסיני, תישקל סגירת מעבר הגבול לאור מידע מודיעיני

ראש המטה ללוחמה בטרור: הוחלט לחדד את האזהרה בשל איום עדכני למימוש פיגוע טרור כנגד תיירים בסיני. לפי ההערכות, מאות ישראלים שוהים כעת בסיני ואלפים צפויים להגיע לחצי האי לקראת חג הפסח

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישראלי חוצים את הגבול לסיני
ישראלי חוצים את הגבול לסיניצילום: מורי חן

ראש המטה ללוחמה בטרור אמר הבוקר (שני) כי הוחמרה אזהרת המסע לסיני, וכי תישקל גם אפשרות לסגור את מעבר הגבול בטאבה אם יהיה מידע מודיעיני קונקרטי על כוונה לבצע פיגועים. 

בשיחה עם כתבים אמר איתן בן דוד, כי הוחלט לחדד את האזהרה בשל "איום חמור ועדכני למימוש פיגוע טרור כנגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי". במטה ללוחמה בטרור מעריכים כי כעת שוהים בסיני מאות ישראלים, ולקראת חג הפסח יגיעו עוד אלפים רבים. בחגי תשרי הגיעו לסיני בין 17 ל-20 אלף תיירים ישראלים. 

לדבריו, אזהרת המסע נותרה החמורה ביותר, אך נוסחה שונה בשל פעילות שלוחת ארגון המדינה האסלאמית באזור. כך למשל מציין בן דוד כי פריסת המחסומים של הארגון בתחילת חודש מארס, לחיפוש אחר תיירים וחיילים מצריים במרכז סיני, מהווה "דבר שמאוד מטריד אותנו". 

ראש המטה ללוחמה בטרור הוסיף כי נוכח פרסומים המייחסים לישראל תקיפות בסיני, ישנה עלייה במוטיבציה לפגוע בישראלים כנקמה. "זה שמייחסים לישראל תקיפות, זה משקף מוטיבציה לפגיעה הישראלים כנקמה. עצם הימצאותם של ישראלים, זה מטריד שבעתיים", אמר בן דוד. "אנחנו עוקבים אחר המתרחש, אין לנו רצון לצעוק 'זאב זאב', אנחנו באמת מאמינים בזה - האיום הוא חמור". 

בהתבטאות חריגה במקצת, הוסיף בן דוד כי תישקל גם סגירה של מעבר טאבה, אם יתקבל מידע מודיעיני קונקרטי. "ככל שנחשוב שיש בידינו מידע כזה או אחר שבעטיו נצטרך לסגור את הגבול למספר שעות או ימים, האופציה הזו קיימת וזה לא דבר מובן מאליו. זה נלקח בחשבון תמיד", הוסיף. 

בתשובה לשאלה לגבי אפשרות נקמה של חמאס, על רקע הדיווחים כי ישראל היא שהתנקשה בחייו של מאזן פוקהא, אמר ראש מטה הלוט"ר כי אין התרעות בנושא או מידע קונקרטי על יכולת של חמאס להוציא לפועל פיגועים בחו"ל. אתמול נתלו מספר  שלטי חוצות ברצועת עזה, במחנה הפליטים נוסייראת, שקראו כי "סוג הגמול יהיה לפי המעשה", יחד עם תמונה של חמוש פלסטיני.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ