ג'קי חורי
ניר חסון

פלסטינית ניסתה לדקור שוטרים עם מספריים היום (רביעי) בשער שכם שבירושלים, ונורתה למוות. לפי המשטרה, האשה יצאה מהעיר העתיקה לכיוון השער, זיהתה כוח של המשטרה ומג"ב, שלפה את המספריים וניסתה לדקור את השוטרים. היא נורתה בידי הכוח ונפצעה באורח אנוש, ומאוחר יותר נקבע מותה. המשטרה תפסה את המספריים שהיו ברשותה.

מוסטפא נמר

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי סיהאם ראתב נמר, בת 49 מירושלים, נהרגה ליד שער שכם היום אחר הצהריים. לפי דיווחים פלסטיניים, מדובר באמו של מוסטפא נמר שנורה בידי שוטרים בכניסה למחנה הפליטים שועפאט בחודש ספטמבר. בעלה ובתה נעצרו לחקירה, ומקורביה אמרו שהיתה במצב נפשי קשה לאחרונה.

בתקרית שבה נהרג בנה, הוא ישב לצד בן דודו שנהג ברכב, עלי נמר. לטענת המשטרה, אופן הנהיגה של עלי גרם לשוטרים לפתוח לעברם באש, מה שהביא למותו של מוסטפא. בתחילה חשדה המשטרה כי שני הצעירים משועפט התכוונו לבצע פיגוע דריסה, אך לאחר מכן חזרה בה. המשטרה עצרה את עלי וייחסה לו עבירה של הריגת בן דודו.

עם עלי הושג הסדר טיעון, שבמסגרתו הוא הודה בגרימת מוות ברשלנות על פי תקנות התעבורה, והפרקליטות מצדה הסכימה לדרוש עונש שלא יעלה על 20 חודשים. בשבוע הבא ייערכו הטיעונים לעונש, וסנגורו של עלי, איוב מאזן, ידרוש להסתפק בימי המעצר שלו עד כה כעונש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ