בנט: נתניהו החמיץ הזדמנות לבטל את פתרון שתי המדינות; הליכוד: "האחרון שיכול להטיף"

למרות שתמך במדיניות ריסון הבנייה בהתנחלויות בקבינט, תקף היום בנט את התנהלות נתניהו מול האמריקאים. בליכוד בחרו בתגובה לתקוף אישית את בנט: "נכנע ללחצי הקרן החדשה"

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ובנט במליאת הכנסת, בחודש דצמבר
ברק רביד - צרובה

כמה ימים אחרי ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שבה תמך במדיניות ריסון הבנייה בהתנחלויות שהציג בנימין נתניהו, תוקף שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי את ראש הממשלה וטוען כי בשל היעדר יוזמה מדינית הוא החמיץ הזדמנות לשכנע את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להסיר מסדר היום את פתרון שתי המדינות.

גורמים במערכת הפוליטית ציינו כי סדרת הציוצים של בנט נגד נתניהו היתה בין השאר ניסיון של שר החינוך לבדל עצמו מראש הממשלה בתחום המדיני אחרי שתמך במתווה ריסון הבנייה בהתנחלויות. בנט, שבימים האחרונים עמד גם מול ביקורת בתוך מפלגתו על תמיכתו בריסון הבנייה בהתנחלויות, הדגיש בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו כי לא התנגד למתווה שהציג נתניהו כיוון שזה לא כלל הטלת מגבלה מספרית או גיאוגרפית על הבנייה בהתנחלויות. "המדיניות החדשה היא מאוזנת וסבירה בתנאי שאכן תתבצע בפועל. מנסיוני נצטרך לוודא שהיא מיושמת (על ידי נתניהו, ב"ר)", כתב בנט.

שר החינוך הוסיף עם זאת כי ראש הממשלה נקט בפאסיביות מול הנשיא טראמפ, לא הציג אלטרנטיבה לפתרון שתי המדינות ולכן הגיע למצב של החמצה אסטרטגית. "הסיפור אינו הנשיא טראמפ, אלא עמדת ממשלת ישראל. מכיוון שלא הנחנו יוזמה ישראלית נחושה על השולחן...חזרנו למדיניות שתי מדינות שלא תוביל לשום מקום חוץ מתסכול", כתב בנט בטוויטר. "אין לי להלין כי זו מדיניות נתניהו המוצהרת - שתי מדינות...הליכוד בסדר להמשך ניהול טקטי ותימרון, אבל לשינוי עמוק רק 'בית יהודי' גדול". 

בליכוד הגיבו לדברי בנט בתגובה חריפה שכללה התקפה אישית נגד שר החינוך. "משעשע לקרוא את ציוציו של בנט על ראש הממשלה נתניהו, שפועל בנחישות, בתבונה ובאחריות למען ביטחון ישראל ולמען ההתיישבות", נמסר מהליכוד. "בנט הוא האחרון שיכול להטיף על עמידה בלחצים כשהוא כשר חינוך נכנע לכל אורך הדרך ללחצים של הקרן החדשה בתוך משרד החינוך ומשאיר את מחמוד דרוויש בתוכנית הלימודים, נותן קביעות כאחראית על לימודי אזרחות לאשת שמאל קיצוני ומעלים עין מההסתה הפלסטינית בבתי הספר במגזר הערבי ובמזרח ירושלים שממומנים על ידי משרד החינוך בראשו הוא עומד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ