חמאס הוציא להורג שלושה פלסטינים שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל

לפי ההודעה, השלושה הוצאו להורג בתלייה לאחר ששהו כמה שנים בכלא. דובר משרד הפנים של חמאס ברצועה: חקירת ההתנקשות במאזן פוקהא מוכיחה מעורבות של מרגלים למען ישראל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פעילי חמאס מוציאים להורג נאשם בריגול למען ישראל, 2014
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

חמאס הוציא להורג שלושה פלסטינים בשל שיתוף פעולה עם ישראל. משרד הפנים ברצועה הודיעו הבוקר (חמישי) כי השלושה הורשעו בהעברת מידע מודיעיני לישראל. 

בהודעה נמסר כי השלושה הוצאו להורג בתלייה לאחר ששהו כמה שנים בכלא, וכן שמוצו נגדם הליכים משפטיים לפי החוק הפלסטיני. חמאס מסר כי הנאשם הראשון, בן 55, החל בשנת 1987 בקשר עם ישראל, שנמשך עד שנת 1993, במסגרתו העביר מידע על פעילים בפלגים החמושים ברצועה. בשנת 1997 חידש הנאשם את הקשר ומסר מידע על ארגונים פלסטיניים פעילים ברצועה, אתרי שיגור רקטות, מיקום בסיסים של הפלגים השונים וכן מידע מודיעיני "שגרם נזק רב לכוחות ההתנגדות", נכתב בהודעת חמאס.

עוד נמסר כי הנאשם השני, בן 42, גויס למודיעין הישראלי בתקופת האינתיפאדה השנייה והעביר מידע על עמדות הזרוע הצבאית של חמאס, נקודות שיגור, כתובות של פעילים ומיקום מחרטות. חמאס מייחס עבירות דומות לנאשם השלישי, בן 32, שגויס בשנת 2010.

על רקע חקירת ההתנקשות בכיר הזרוע הצבאית מאזן פוקהא לפני כשבועיים, חמאס הודיע אתמול כי פתח במבצע מוגבל בזמן - המעניק לפלסטינים שמשתפים פעולה עם ישראל את האפשרות לקבל חנינה. זאת, אם יסגירו עצמם ויעברו "ניקוי מצפון" הכולל חשיפת מידע. חמאס הכריז בעבר על מבצעים דומים בשנת 2010 וב-2013 - אז הסגירו את עצמם משתפי פעולה רבים.

דובר משרד הפנים של חמאס ברצועה איאד אלבזם הודיע היום כי חקירת ההתנקשות מוכיחה מעורבות של מרגלים למען ישראל. לדבריו, מנגנוני הביטחון ברצועה פועלים על מנת לטפל בבעיית משתפי הפעולה "בצורה הראויה" וכי לא יאפשרו "להרוס את החברה הפלסטינית על ידי אותם אנשים אשר מכרו את עצמם ואת מצפונם לישראל". אלבזם הוסיף כי ינקטו "בצעדים מאוד קשים ומרתיעים נגד אותם אנשים".

עם זאת, גורמים המקורבים לחמאס אומרים כי ההחלטה לפתוח במבצע היא תוצאה של מבוי סתום בחקירה. לדבריהם, בתקופה הקרובה יגבירו בחמאס את הבידוק הביטחוני של העוברים ושבים לרצועה בשל חשש שישראל מנצלת את המצב הכלכלי הקשה כדי לשכנע אותם לשתף עמה פעולה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים כתב בתגובה בעמוד הפייסבוק שלו בערבית כי "ההוצאה להורג חוזרת ומדגישה מחדש את האכזריות של חמאס והיעדר האנושיות שלו". לדבריו, היא נעשתה ללא משפט הוגן והצגת עדויות או ראיות נגד השלושה. "חמאס מתנהל באכזריות ומוציא להורג את מי שהוא רוצה בשל סיבות פרטיות. הם מוכנים תמיד עם האשמה ותירוץ קבוע - ריגול למען ישראל", והוסיף "חמאס ודאע"ש - השם שונה אך דרך הפעולה זהה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ