מאות השתתפו בהלוויתו של אלחי טהרלב, שנהרג הבוקר בפיגוע בצומת עפרה

טהרלב שירת בגדוד 13 של גולני. בני משפחתו קראו קטע שכתב לפני כשנתיים, ואמו ספדה לו: הנשמה הטהורה שלך נגעה עמוק בכל מי שהכיר אותך, אני מנסה להתנחם בכך שמשהו ממך נשאר

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוויתו של אלחי טהרלב בהר הרצל
הלוויתו של אלחי טהרלב בהר הרצלצילום: RONEN ZVULUN/רויטרס
יותם ברגר

מאות השתתפו הערב (חמישי) בהלוויתו של אלחי טהרלב בהר הרצל שנהרג היום בפיגוע דריסה בצומת עפרה. טהרלב, בן 20, מההתנחלות טלמון, שירת בגדוד 13 של גולני. הוא התגייס לצבא במסגרת מסלול ישיבת ההסדר, דרך ישיבת תקוע, והועלה לדרגת סמל לאחר מותו. 

בני משפחתו של טהרלב קראו קטע שכתב לפני כשנתיים. ״חשבתי שקיימת מדרגה מחשבתית שאני שואף להגיע אליה, וכל המגיע אליה מבין את מקומו בעולם, ואת מקומם של הדברים סביבו, ורק אז אגיע לעבודת השם השלמה, רק אז אני אבין מה קורה פה בכלל״, כתב טהרלב. ״ואז הבנתי שעלי לחיות, פשוט לחיות את החיים, פשוט להגיע להבנה שלמה כי אף אדם לא הגיע למדרגה הזו. קיים בכל אחד צימאון פנימי שאין ביכולתנו להרוות. חשיפת הצימאון היא החיים״.

אמו אביטל טהרלב ספדה לו. "אני רוצה להודות לך על כל המתנות שהענקת לנו בהיותך, ומתפללת שנצליח להמשיך ולשמר את הרוח היחודית שלך גם כשהגוף כבר לא איתנו. ילד של אור, של טבע ומעיינות, ילד של עין טובה, ילד של אכפתיות ודאגה לאחר ואחריות ורצינות בשקט וצניעות, ילד של ניגון, ריקוד, עולמות של דימיון, נשמה יתרה, ילד של יצירה וכתיבה וציור ולימוד", אמרה. היא הוסיפה: "היית כשמך: תמצית חיות, חיוניות וטהרת הלב. אור וטוב מזוקק, נפש עדינה. מותך הוא אבדה גדולה למשפחה לחברים לישוב לצבא לעם ולעולם. הנשמה הטהורה שלך נגעה עמוק בכל מי שהכיר אותך, לכן אני מנסה להתנחם בכך שמשהו ממך נשאר ויישאר איתנו תמיד ובלבבות של כל אוהביך... עכשיו אנחנו נדרשים לשמר את המידות שלך, אולי היית קצת נמוך אבל היית ממש גדל מידות. אני מזמינה את כולכם לעזור לנו באתגר הזה, אולי נצליח לצמצם את החלל הענקי שנפער בכך שנדע להיות במאור פנים, בשמחה, ולפתוח את הלב לאחר". 

הרב דב זינגר, ראש הישיבה התיכונית מקור חיים, ספד לתלמידו: ״אלחי אהובנו, יקירנו, כל החיים בנעימות, בשובבות, בביישנות, כמו שהאחים תיארו. תמיד עם חברים, בטיולים, בלימודים. רואים בתמונות - תחת האלונקה, בשמחה, בחן. תמיד בחן. יהודי מושלם על פי הסימנים שנתנו חז״ל ליהודים - ביישנים, רחמנים, גומלי חסדים. לב רחב״.

מישיבת תקוע שבה למד נמסר כי הישיבה ״מתאבלת מרה על נפילת תלמידה, אלחי טהרלב הי״ד. אלחי ייצג בדמותו שילוב של אהבת תורה ומסירות נפש למען כלל ישראל״. גם בהתנחלות טלמון שבה גדל טהרלב התאבלו על מותו. ״נער מוכשר, צנוע ומאוד מאוד אהוב. הכאב מפלח בלב השכנים, החברים, החניכים בתנועת הנוער וכל בני היישוב הרבים שהכירו את אלחי והוקירו אותו״, נמסר מהיישוב. ״האביב לא ישלם את הכאב הגדול. אנחנו מחבקים את אביטל את הרב אהד ומבקשים מבורא עולם שישים די לצרותינו. אנחנו מאמינים שיש בידינו לגבור על אויבנו ושנעשה זאת״. 

מחקירה ראשונית עולה כי הנהג הדורס, שנעצר, הוא מאלק אחמד חאמד, בן 21 מהעיירה סילוואד שמצפון לרמאללה. כוחות צה"ל הגיעו לסילוואד ותושבים במקום דיווחו על חיפושים ומעצרים. בתחקור שערכו עם בני משפחתו של המחבל, התברר כי פעל ממניע לאומני. הוא נסע על כביש 60 לכיוון צפון, ברכב עם לוחית רישוי פלסטינית, ודרס חיילים שעמדו מאחורי לוחות הבטון סביב הטרמפיאדה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי, הנחה להקפיא את ההיתרים של כל בני משפחתו של המחבל. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ