בני משפחת מנגיסטו ופעילים צעדו באשקלון בקריאה להשבתו מעזה

אילן מנגיסטו, אחיו של הישראלי הנעדר בעזה מזה כשנתיים וחצי: "מאז שאברה נעלם אנחנו בחוסר ודאות. נראה שלממשלה הזו לא אכפת מחיי אדם"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הצעדה למען מנגיסטו, היום באשקלון
אלמוג בן זכרי

בני משפחתו של אברה מנגיסטו ולמעלה ממאה פעילים צעדו היום (רביעי) באשקלון בקריאה להחזירו הביתה. מנגיסטו נעדר מספטמבר 2014, אז יצא מביתו באשקלון וחצה את גדר הגבול בין ישראל לעזה.

"ליל הסדר אצלנו היה מאוד קשה", סיפר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, במהלך הצעדה באשקלון, שהיתה הגדולה ביותר עד כה במאבקה של המשפחה. "אי אפשר לחגוג כשאח שלי לא איתנו. אנחנו מצויים בחוסר ודאות תמידי, והכל בגלל הממשלה. לצערי הרב, לא נראה שלממשלה הזו אכפת מחיי אדם. הוא הוסיף כי "הרבה אנשים הציעו שאוותר על הצעדה כי לפי דעתם המחאה צריכה להיות מופנית כלפי ממשלת ישראל. נכון, האחריות מוטלת עליה, אבל אנחנו לא נשתוק עד שיחזירו את אברה".

אבי דבוש, תושב אשקלון שהגיע עם בניו לצעדה, הסביר כי בחר להשתתף בה משום שהממשלה אינה פועלת בנושא. "נמצא בעזה בן אדם שהממשלה וראש הממשלה פשוט מתעלמים מקיומו. הצטרפנו לצעדה כדי לתת גב למשפחה ולגרום לכך שיתייחסו אל המשפחה בכבוד. הגיע הזמן שממשלת ישראל תתעורר ותתתחיל לפעול ברצינות כדי שנראה את מנגיסטו בבית".

מרים תזזו, בת 27 מבאר שבע, הסבירה מדוע הצטרפה לאקט המחאה. "היה חשוב לי להגיע על כדי להביע תמיכה במשפחה ובעיקר על מנת להגביר את המודעות לנושא. כדי להציף את הנושא לא מספיק רק להעלות פוסטים בפייסבוק. אני חושבת שהנושא של אברה לא זוכה לתשומת הלב הראויה. ההשערה שלי זה שזה קשור לכך שהוא אתיופי. הוא מהצבע הלא נכון". 

מאז החלה המשפחה במאבק לשחרור בנם, היא דאגה להבהיר כי מדובר במקרה הומינטרי בשל העובדה שמנגיסטו לוקה בנפשו. לדבריהם, מצבו הנפשי הרעוע פגע בשיקול דעתו ותרם לכך שחצה את גדר המערכת. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ