"הארץ"

הניו יורק טיימס פרסם שלשום (ראשון) טור דעה של מרואן ברגותי, בכיר הפתח הכלוא בישראל, תחת הכותרת "מדוע אנחנו שובתים רעב בבתי הסוהר בישראל". בטור כותב ברגותי כי "ב-15 השנים האחרונות שבהן אני שוהה בכלא הישראלי, הייתי עד וקורבן למערכת הישראלית הבלתי־חוקית של מעצרים שרירותיים וטיפול לקוי באסירים פלסטינים. לאחר שנואשנו מכל האופציות האחרות, החלטתי שאין ברירה אלא להביע התנגדות להתעללויות האלו באמצעות שביתת רעב".

ברגותי הוסיף בטור כי שביתת רעב היא הדרך הכי פחות אלימה להביע התנגדות, וכי היא משפיעה רק על אלו שבוחרים להשתתף בה ועל קרוביהם, "בתקווה שקיבותיהם הריקות וההקרבה שלהם יסייעו למסר להדהד". לדבריו, "ישראל מפירה את החוק הבינלאומי בכמה דרכים כמעט 70 שנה". לטענתו, הכיבוש הישראלי שואף לשבור את רוחם של האסירים ואת העם הפלסטיני על ידי ייסורים והרחקתם ממשפחתם. בטור הוצג ברגותי כמנהיג פלסטיני, ללא אזכור לכך שהוא נידון לחמישה מאסרי עולם בשל מעורבותו בטרור.

בתגובה למאמר של ברגותי כתב ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד) בפייסבוק כי "מרואן ברגותי הורשע בחמישה מקרי רצח שונים של אזרחים חפים מפשע. הוא היה מעורב בעשרות ניסיונות לפיגועי טרור. הוא גרם לכך שאנשים איבדו את משפחותיהם, שהוטלו בהם מומים, שחייהם נהרסו. את זה שכח הניו יורק טיימס לספר לקוראיו".

שגריר ישראל לאו"ם דני דנון כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "ברגותי הוא טרוריסט ורוצח בדם קר. בניו יורק טיימס תיארו את ברגותי כ'מנהיג פלסטיני וחבר פרלמנט'. הם שכחו לציין שמדובר ברוצח המרצה חמישה מאסרי עולם ואחראי למותם של ישראלים חפים מפשע. לא רק שהעיתון נתן במה לטרוריסט מורשע שמפיץ שקרים נגד ישראל, אלא שהוא הסתיר מקוראיו את האמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ