פלסטינים: עשרות מתנחלים יידו אבנים לעבר בתים בעוריף ובחווארה

לפי גורמים פלסטינים, שישה מתושבי הכפרים נפצעו בעימותים עם המתנחלים. באיחור של שעות דיווח צה"ל כי גם קצין נפצע קל מיידוי אבנים. כוחות משטרה נכנסו ליצהר, לא דווח על מעצרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתנחלים וחיילי צה"ל סמוך לעוריף, היום
מתנחלים וחיילי צה"ל סמוך לעוריף, היוםצילום: זאכריה סדה, רבנים לזכויות אדם

פלסטינים באזור הכפר עוריף דרומית לשכם דיווחו אתמול (שבת) כי עשרות מתנחלים תקפו בתים בכפר וגרמו לנזק לאחד הבתים.

גסאן דגלס, האחראי על תחום ההתנחלויות ברשות הפלסטינית, אמר ל"הארץ" כי כמאה מתנחלים מההתנחלות הסמוכה יצהר יידו אבנים לעבר הבתים בצדו המזרחי של הכפר והתעמתו עם התושבים במקום.

דגלס הוסיף כי כוחות גדולים של צה"ל הגיעו לזירה והתעמתו עם התושבים תוך כדי שימוש בגז מדמיע וירי כדורי גומי, וכי במהלך העימותים נפצעו ארבעה פלסטינים מכדורי גומי ופונו לקבלת טיפול רפואי בשכם.

על פי כוחות הביטחון, שני פלסטינים נפצעו בעימותים - לא ברור אם כתוצאה מיידוי האבנים או מירי צה"ל. בצה"ל טענו שאינם יודעים מי יזם את העימות, אך מסרו כי פיזרו את הצדדים המתעמתים לאחר שיידו אבנים אלה לעבר אלה. כלפי הפלסטינים אף נורו אמצעים לפיזור הפגנות, לאחר שלפי צה"ל הם ירו זיקוקים. 

לאחר כמה שעות, דיווחו בצה"ל כי גם קצין נפצע באורח קל מאוד בידו מיידוי אבנים. לפי הודעת צה"ל, "במסגרת העימותים, קיצוניים ביצעו זריקות אבנים לעבר פלסטינים, פלסטינית נפצעה ופונתה לקבלת טיפול רפואי. בנוסף, מספר קיצוניים תקפו את כוחות צה"ל ורגמו אותם באבנים. כתוצאה מכך נפצע קצין צה"ל בידו". מדובר בקצין האג"מ של חטיבת שומרון.

אתמול דיווחו פלסטינים גם על תקיפת בתים בכפר חווארה, דרומית ליצהר, וכי בתקיפה נפצעה אשה בת 27 וצעיר. לפי תושבי הכפר, עשרות מתנחלים תקפו בתים באבנים והתעמתו עם תושבים מקומיים בנוכחות הצבא.

לאחר העימותים נכנסו כוחות משטרה ליצהר, אך לא דווח על מעצרים. לפי מתנחלים מהמקום, השוטרים צילמו ותיעדו את מי ששהה בהתנחלות בסוף השבוע. תושב ההתנחלות העיד כי במהלך השבת התארחו במקום תלמידים בישיבות שונות במסגרת "שבת אירוח", ועל כן ייתכן שיש צורך בתיעוד מיוחד של מי ששהה במקום. 

שלשום הותקפו פעילי ארגון השמאל "תאעיוש" על ידי מתנחלים סמוך למאחז הבלאדים, באזור ההתנחלות כוכב השחר שבמרכז הגדה המערבית. לדברי פעילים שהיו במקום, הם ליוו רועים פלסטינים סמוך למאחז כאשר מתנחלים החלו ליידות עליהם אבנים וניסו לתקוף אותם באלות. על פי הדיווח למשטרה, ארבעה מהם נפצעו באורח קל. בתמונות מהתקרית נראים כמה פעילים מדממים, וקבוצה של רעולי פנים נראית נמלטת מהאזור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ