גילי כהן
ניר חסון

חיילת כבת 25 נדקרה הבוקר (שני) במחסום קלנדיה סמוך לירושלים, מצבה מוגדר קל מאוד. לפי מד"א, היא נפצעה בפלג גופה העליון, ולאחר טיפול שהעניקו לה חובשים ופאראמדיקים היא פונתה בהכרה לבית החולים. לפי צה"ל, החיילת נפצעה בזמן ההשתלטות על המחבלת, שבינתיים נעצרה. 

המשטרה מסרה כי המחבלת, תושבת השטחים, הגיעה הבוקר למעבר קלנדיה ובזמן ההמתנה לבידוק ביקשה להתקרב לחיילת בטענה שברצונה לשאול שאלה. בשלב הזה שלפה סכין מתיקה ודקרה את החיילת. שוטרים ומאבטחים שהיו במקום השתלטו על המחבלת.

המפגעת, בת 41 ואם לתשעה, מתגוררת בדומא שבאזור שכם. בחקירתה בשב"כ אמרה כי היא מסוכסכת תקופה ארוכה עם בעלה המאיים לגרשה למשפחתה בירדן, ושאמש רבה עמו והחליטה לבצע את הפיגוע כדי שכוחות הביטחון יירו בה למוות, כיוון שמאסה בחייה.  

אתמול תקף תושב שכם ארבעה בני אדם בטיילת בתל אביב ופצע אותם קל. הוא נעצר על ידי אזרחים ושוטרים שהיו בקרבת מקום והועבר לחקירת שב"כ. למחבל היה היתר כניסה חד-יומי לישראל, ובעקבות הפיגוע הורה מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב פולי מרדכי, להקפיא את כל היתרי הביקורים בישראל הניתנים לפלסטינים דרך מוסדות וארגונים עד לסיום תחקיר בנושא והפקת לקחים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ