נתניהו לשר החוץ הגרמני: בטל פגישה עם ארגוני שמאל או שלא אפגש איתך

ראש הממשלה אמור להיפגש מחר עם זיגמר גבריאל. עד כה הפגישה בין השר הגרמני לנציגי "בצלם" ו"שוברים שתיקה" טרם בוטלה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו דורש משר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל, שהגיע היום לביקור בישראל, לבטל את פגישתו המתוכננת מחר (שלישי) עם נציגי הארגונים "בצלם" ו"שוברים שתיקה". בכירים בלשכת ראש הממשלה מציינים כי נתניהו הציב לגבריאל אולטימטום ולפיו אם האחרון לא יבטל את פגישתו עם ארגוני השמאל, ראש הממשלה לא ייפגש עמו.

על האיום של נתניהו לבטל את הפגישה עם שר החוץ הגרמני דווח לראשונה בערוץ 2. עד כה הפגישה בין גבריאל לבין נציגי "בצלם" ו"שוברים שתיקה" לא בוטלה, ודיפלומטים גרמנים ציינו כי בשלב זה הפגישה מתקיימת. נתניהו אמור להיפגש עם שר החוץ הגרמני מחר אחר הצהריים, אך הפגישה לא פורסמה בלוח הזמנים שלשכת ראש הממשלה הפיצה לתקשורת. הפגישה בין גבריאל לבין ארגוני השמאל מתוכננת למחר בערב.

נתניהו, החודשצילום: אילן אסייג

שר החוץ הגרמני צפוי להיפגש גם עם הנשיא ראובן ריבלין ועם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג. הרצוג פרסם הודעה ובה תקף את נתניהו והאשים אותו בפגיעה ביחסי החוץ של ישראל. "נתניהו בורח מהמגרש", אמר הרצוג. "הצבת האולטימטום של נתניהו בפני שר החוץ הגרמני היא פגיעה קשה בקשרי החוץ של ישראל עם הכלכלה הגדולה באירופה וידידת אמת של עם ישראל. במקום לברוח מן המערכה אני קורא לנתניהו להיפגש עם שר החוץ הגרמני ולהציג את עמדותיו ועמדות ישראל, ללא חשש מארגונים כאלו ואחרים".

לפני חודשיים זומן שגריר בלגיה בישראל לשיחת הבהרה במשרד החוץ לאחר שראש ממשלת בלגיה שארל מישל נפגש במהלך ביקורו בארץ עם נציגים של "שוברים שתיקה" ו"בצלם". יום קודם לכן נפגש נתניהו עם מישל וביקש ממנו שממשלת בלגיה תפסיק להעביר מימון לארגוני שמאל ישראליים. שבוע קודם לכן במהלך פגישתו עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בלונדון ביקש נתניהו כי בריטניה תפסיק את המימון לעמותות שמאל ישראליות, ובראשן "שוברים שתיקה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ