סגנית שר החוץ: שוברים שתיקה הם אויב מבית

יום לאחר ביטול פגישת נתניהו ושר החוץ הגרמני בגלל מפגש עם ארגוני השמאל, אמרה חוטובלי: "כל המלחמות האלה עמד מולנו אויב אחד שקוראים לו חמאס ואויב שני שזה אותם ארגונים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וחוטובלי בישיבת סיעת הליכוד, לפני כחודשיים
נתניהו וחוטובלי בישיבת סיעת הליכוד, לפני כחודשייםצילום: אוליבייה פיטוסי
"הארץ"

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, כינתה היום (רביעי) את ארגון השמאל שוברים שתיקה אויב של מדינת ישראל. ח"כ חוטובלי (ליכוד) אמרה את הדברים על רקע ביטול פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם שר החוץ של גרמניה, זיגמר גבריאל, שסירב לבטל מפגש עם הארגון. "יש אויבים מבית ויש אויבים מחוץ", אמרה סגנית השר בראיון בגלי צה"ל. "הם אויבים שלנו, של מלחמה צודקת – מלחמת המגן של ישראל".

חוטובלי התייחסה גם לארגון בצלם והוסיפה: "המלחמות שלנו הן צודקות. כל המלחמות האלה עמד מולנו אויב אחד שקוראים לו חמאס ואויב שני שזה אותם ארגונים". סגנית שר החוץ גם ציינה שהיא מקדישה זמן רב ל"נושא של חקר הארגונים האלה", וכי היא נפגשה עם ראשי ארגוני הימין עד כאן והאמת שלי. ביחס לארגוני השמאל הוסיפה סגנית שר החוץ כי "יש חשש בחלק מהארגונים האלה לעבירות פליליות, זה דורש בדיקה".

אתמול ביטל נתניהו את פגישתו עם שר החוץ של גרמניה, בשל סירובו לבטל את פגישתו עם שני הארגונים. לאחר מכן, ראש הממשלה ביקר לשוחח עם גבריאל בטלפון, אך הוא סירב. מלשכת נתניהו נמסר אתמול כי "מדיניות ראש הממשלה היא לא להיפגש עם דיפלומטים שמבקרים בישראל ונפגשים עם ארגונים שמכפישים את חיילי צה"ל ומבקשים להעמיד אותם לדין כפושעי מלחמה".

ארגון שוברים שתיקה הפך בשנים האחרונות מוקד לחבטות מצד פוליטיקאים מרחבי הקשת הפוליטית. שר הביטחון לשעבר משה יעלון עורר בשנה שעברה סערה לאחר שאמר כי השאלות שהארגון שואל חיילים, הנוגעות לסודות מבצעיים, הן בגידה. כמה ימים אחר כך הסתייג יעלון מהדברים והסביר כי מדובר בבגידה רק אם המידע המדובר נמסר לאויב. 

גם שרת המשפטים איילת שקד הצטרפה למתקפות על הארגון ואמרה בעבר כי הוא "נוטל לעצמו סמכויות איסוף מודיעין טקטי על צה"ל". לדבריה, "מי שאוסף מידע מסוג זה מנסה לפגוע במדינתו באמצעים לא כשרים, באופן שיכול אפילו להזכיר פעולות ריגול". שר התיירות יריב לוין (הליכוד) טען כי הארגון "פועל במימון זר במטרה להעמיד לדין בחו"ל את חיילי צה"ל ובכך להרתיע אותם מלמלא את תפקידם. לדבר הזה יש שם אחד - בגידה. כעת הם לא מסתפקים רק בזה, אלא החלו לעסוק בריגול לשמו".

ב–2011, כשיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כיהן כשר החוץ, הוא כינה את שוברים שתיקה יחד עם ארגונים אחרים "ארגוני טרור". שר החוץ דאז מתח ביקורת על נתניהו ועל שרי הליכוד על רקע התנגדותם להקמת ועדות חקירה פרלמנטריות לארגוני זכויות האדם. הוא ציין כי "לא מדובר פה בארגוני שמאל ולא בארגוני זכויות אדם. מדובר בארגוני טרור ובארגונים המסייעים לטרור". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ