כץ לסנאטורים בכירים: ארה"ב צריכה להכיר בריבונות ישראל בגולן על רקע המלחמה בסוריה

שר התחבורה והמודיעין, המבקר בוושינגטון, הצהיר כי יש להתנגד לנוכחות צבאית קבועה של איראן בסוריה בכל הסדר לסיום מלחמת האזרחים, וכי יש להטיל "סנקציות משתקות" גם על חיזבאללה

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר לסנאטורים בכירים בארה"ב כי על רקע מלחמת האזרחים בסוריה וההתבססות האיראנית במדינה, על ארה"ב להכיר בריבונותה של ישראל ברמת הגולן. את הדברים אמר כץ בפגישות שקיים עם ראשי ועדת המודיעין של הסנאט האמריקאי בוושינגטון. במהלך ביקורו בוושינגטון השבוע נפגש כץ בפעם השנייה עם השליח האמריקאי ג'ייסון גרינבלט ודן עמו ביוזמתו ליצור חיבור בין ישראל, הרשות הפלסטינית, ירדן ומדינות המפרץ באמצעות מסילות רכבת.  

כץ נפגש בוושינגטון עם ראש ועדת המודיעין של הסנאט, הסנאטור הרפובליקני ריצ'רד בר, ועם בכיר המיעוט בוועדה - הסנאטור הדמוקרטי אדם שיף. הוא הציג להם שורה של סוגיות שקשורות לחתרנות האיראנית במזרח התיכון, שלגביהן על ישראל וארה"ב להגיע להבנות.

כץ הדגיש כי יש להתנגד לנוכחות צבאית קבועה של איראן בסוריה בכל הסדר לסיום מלחמת האזרחים. לדבריו, הוא הסביר לסנאטורים בר ושיף כי נוכחות איראנית כזאת תחייב את ישראל לתגבר את בסיסיה וכוחותיה בגולן ובגליל באופן שיהווה נטל כלכלי וחברתי עליה - גם מבלי שישוגר טיל אחד לעברה. כץ ציין עוד כי ארה"ב צריכה לפעול יחד עם מדינות האזור כדי למנוע מאיראן ליצור רצף יבשתי דרך עיראק לסוריה וללבנון.

סוגיה נוספת שהעלה כץ הוא הצורך להטיל על איראן ועל חיזבאללה סנקציות על רקע מעורבותם בטרור והסיוע שהם נותנים לארגוני טרור אחרים. "יש להטיל סנקציות משתקות על חיזבאללה על מנת להחליש את הארגון", אמר כץ בפגישותיו. "כך נוכל למנוע מצב שבו בתגובה לירי של הארגון על אזרחים ותשתיות לאומיות בישראל, לא תהיה לישראל ברירה אלא להגיב בעוצמה רבה נגד מדינת לבנון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ