נתניהו: פגישתו של שר החוץ הגרמני עם שוברים שתיקה היתה חסרת רגישות

בראיון לעיתון "בילד" אמר רה"מ כי לא ייפגש עם דיפלומטים זרים שנותנים לגיטימציה לקבוצות קיצוניות, אך ציין כי היחסים בין המדינות לא ייפגעו. מרקל: מגבה את החלטת שר החוץ

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שישי) בראיון ליומון הנפוץ ביותר בגרמניה "בילד" כי פגישתו של שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל עם נציגי ארגוני השמאל "בצלם" ו"שוברים שתיקה" במהלך ביקורו בישראל השבוע היתה חסרת טקט וחסרת רגישות. נתניהו ציין כי הוא סבור שהעובדה שהוא סירב לפגוש את גבריאל במהלך ביקורו בישראל לא תשפיע לרעה על היחסים בין המדינות. על אותו המסר חזרה גם קנצלרית גרמניה מרקל, שאמרה גם כי היא מגבה את החלטותיו של שר החוץ.

"אני חושב שזה היה במיוחד מצדו לקיים פגישה כזו (עם ארגוני השמאל, ב"ר)", אמר נתניהו בראיון. "אלה הם ימים שבהם אנחנו מתאבלים על בני עמנו שנרצחו בשואה והחיילים שלנו שנפלו. הצבא הישראלי הוא הכוח היחיד ששומר על העם שלנו בטוח כיום".

בנימין נתניהו וזיגמר גבריאל
בנימין נתניהו וזיגמר גבריאלצילום: GALI TIBBON ABIR SULTAN/אי־א

נתניהו תקף את "שוברים שתיקה" וטען כי לא מדובר בארגון זכויות אדם, אלא בגוף שמטרתו להפליל חיילים ישראלים ולפעול להעמדתם לדין בעוון פשעי מלחמה. "דיפלומטים זרים מוזמנים להיפגש עם גורמים בחברה האזרחית בישראל, עם חברי אופוזיציה ועם כל מי שהם רוצים", ציין נתניהו. "הם יכולים אפילו להיפגש עם אנשי 'שוברים שתיקה'. אבל הקו האדום שלי הוא שאני עם דיפלומטים שבאים לישראל ונותנים לגיטימציה לקבוצות קיצוניות שיוצאות בהאשמות שווא נגד חיילינו וטוענות שהם מבצעים פשעי מלחמה וחותרות תחת ביטחון ישראל".

ראש הממשלה אמר כי הוא ניסה להתקשר לשר החוץ הגרמני כדי להסביר את עמדתו וליישר עמו את ההדורים אולם הוא . לדבריו, חרף הפרשה, היחסים בין המדינות ימשיכו להיות חזקים ומבוססים על ערכים משותפים לשני העמים. "אני מקווה שבפעם הבאה שהוא יבוא לישראל גבריאל יפגוש אותי במקום להיפגש עם קבוצות שוליים קיצוניות שחותרות תחת ביטחון ישראל", הוסיף נתניהו.

קנצלרית גרמניה מרקל התראיינה הערב לעיתון הגרמני RND, ואמרה כי היא מגבה את החלטתו של שר החוץ של ארצה. כשנשאלה אם לשר גבריאל יש גיבוי ממנה, ענתה: "כן, יש לו גיבוי. היינו בקשר קרוב בעת ביקורו בישראל". הקנצלרית התייחסה למשבר שנוצר בין שתי המדינות והדגישה: "הוא לא משנה דבר באמונה שלנו שתמיכה במדינת ישראל היא חלק מהיגיון המדינה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ