נתניהו לעבאס: איך אתה יכול לדבר על שלום ולממן רוצחים? ממן שלום ולא רצח

בטקס הממלכתי לנפגעי פעולות האיבה, קרא רה"מ לנשיא הפלסטיני לחדול מתשלום משכורות למחבלים. הבוקר אמר: בבואי לשלוח חיילים לקרב, אני חושב עליהם בלב כבד ובשיקול דעת מעמיק

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בטקס הזיכרון הממלכתי בהר הרצל, הבוקר
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (שני) לנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס להפסיק לשלם משכורת חודשית למחבלים. "הנשיא עבאס הולך השבוע לפגישה עם הנשיא טראמפ, איך אתה יכול לדבר על שלום עם ישראל ולממן רוצחים ששופכים את דמם של ישראלים חפים מפשע?", תהה נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי לנפגעי פעולות האיבה והוסיף: "בטל את התשלומים למרצחים, בטל את החוק שמחייב תשלומים למרצחים. ממן שלום ולא רצח".

הבוקר אמר נתניהו בטקס הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהר הרצל כי "בבואי לשלוח את חיילינו לקרב, בלב כבד ובשיקול דעת מעמיק ומרבי, אני חושב עליהם ועל המשפחות כי אני יודע שלעתים המחיר עצום". נתניהו הוסיף כי "חיינו מוסיפים להיות תלויים בנכונות ההקרבה והגבורה של בנינו ובנותינו, הגבורה הזאת היא תנאי הכרחי לא רק לקיומנו, אלא גם להשגת שלום עם שכנינו".

ראש הממשלה פנה לנוכחים במהלך הטקס בהר הרצל, ואמר: "אזרחי ישראל, אחים אנו. בטוב וברע, בכיסופי השלום ובמכאובי המלחמה. נפש בנפש נוגעת בשדה הקרב ובשדה החיים. כולנו - יהודים, דרוזים, מוסלמים, בדואים, נוצרים וצ'רקסים".

"אני מתחייב שלא נשקוט עד שנשיב הביתה את הדר גולדין ואורון שאול", הדגיש נתניהו והוסיף כי "הערב, כשהדגל יחזור לראש התורן, נדע שישראל היא נחמת אמת, הגשמת חלומם של דורות רבים, מופת לאומות בהישגיה, וחרף האשמות השווא הרבות, מגדלור מוסרי שאין כמוהו למדינות האזור ולעולם כולו".

אתמול אמר נשיא המדינה ראובן ריבלין ברחבת הכותל כי "בכותל התקווה והדמעות הזה, 50 שנה לשחרור ירושלים, אנו זוכרים שהחירות שלנו קדושה, קדושה וקשה. אנחנו יודעים יש מחיר לקיום שלנו כאן, לחירות שלנו יש מחיר ואנחנו ביראה ובאימה נכונים לשלם". לדבריו, "עלינו תמיד לבדוק את עצמנו, תמיד להיות דרוכים, תמיד מקדימים בצעד, תמיד עסוקים לא במניעת המלחמה הבאה — אלא במניעת המלחמות הבאות בכל כלי ואפיק העומדים לרשותנו". הוא פנה למשפחות השכולות ואמר: "אנחנו חיים את הזכות, אתם שילמתם את המחיר. את מחיר חירותנו הנקנית בדם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ