ריבלין בטקס מצטייני הנשיא: הקוטביות בחברה הישראלית יכולה להכות בנו מכה חמורה

לדברי נשיא המדינה, מדינות רבות בעולם רואות בישראל מעצמה אזורית, אבל עדיין יש כאלה שאינן מוכנות להכיר בעצם קיומה. בטקס ניתנו אותות מצטייני נשיא ל-121 חיילים וחיילות צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (שלישי) בטקס יום העצמאות המסורתי שהוא מארח במשכן הנשיא לחילוקי הדעות בחברה הישראלית. לדברי ריבלין, "יכולה להיות מחלוקת, אבל הקוטביות יכולה להכות בנו מכה חמורה". בטקס, שכונה "כל ישראל מירושלים", נכחו גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ושר הביטחון אביגדור ליברמן. במהלך הטקס ניתנו אותות מצטייני נשיא ל-121 חיילים וחיילות.
צפו בטקס בבית הנשיא:

ריבלין אמר עוד כי מדינות רבות בעולם לא מכירות בקיומה של ישראל ובהיותה מדינה יהודית. "היום בעולם רואים במדינת ישראל מעצמה אזורית, אבל עדיין יש רבות מהארצות בעולם שלא מוכנות להכיר לא רק בעצמאותה של ישראל אלא בעצם קיומה ולא רק כמדינה יהודית אלא כמדינה בכלל", ציין. לדברי ריבלין, "את מה שהמומחים לא הצליחו לדמיין החלום הציוני הצליח להגשים. עשינו זאת ואנו עושים זאת שעה שעה". 

במענה לשאלה מהי ירושלים עבורו, אמר שר הביטחון ליברמן כי ירושלים היא משהו שהתעורר עמו במהלך חייו כל בוקר, "זה חלום, זה תקווה, זה אמת צרובה". הוא הוסיף כי בילדותו הוריו היו מקשיבים מדי בוקר לקול ישראל ברוסית, ששידוריו נפתחו במשפט "קול ישראל מירושלים". לדבריו, "מגיל שנה או שנתיים עוד לא הבנתי מה זה בדיוק, אבל הבנתי שמשם מגיעה אמת, שם זה החלום והתקווה".

הרמטכ"ל איזנקוט אמר בטקס כי השנה החולפת "התאפיינה באתגרים ביטחוניים בכל הזירות". לדבריו, "בזכות עמידה איתנה ואחראית הצלחנו לספק ביטחון ותחושת ביטחון". איזנקוט הוסיף כי בשנה הבאה צה"ל "ימשיך לממש את ייעודו ויותאם לאתגרי ישראל".

לפני שהחל הטקס חלף מעל בית הנשיא מטס כבוד של מסוקי קרב כהצדעה לחיילים המצטיינים, ולאחר מכן סקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורות החיילים. בין מצטייני הנשיא 71 חיילים ו-50 חיילות. הם כוללים 67 לוחמים ולוחמות מכל יחידות השדה, 18 תומכי ותומכות לחימה והשאר משרתים בכל יחידות בצבא. בין המצטיינים חיילים וחיילות שעלו לישראל ממדינות רבות בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ