ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

כוח של צה"ל פרץ לפנות בוקר (חמישי) למתחם של בית החולים הממשלתי ברמאללה. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, הכוח השתמש בגז מדמיע ובירי של כדורי גומי אך בתקרית לא היו עצורים. מצה"ל נמסר כי לאחר "פעילות" ליד בית החולים, נזרקו אבנים לעבר הכוח מתוך המוסד הרפואי, והכוח השיב לעבר המיידים בירי כדורי גומי, רימוני הלם ורימוני גז.

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי הכוח השתמש גם ברימוני עשן נגד אנשי הצוות הרפואי והחולים במקום. מנהל בית החולים ד"ר אחמד אל-ביתאוי סיפר כי הכוח הצבאי שהה במתחם בית החולים למשך יותר משעה. לדבריו, החיילים הפעילו אלימות על החולים ומלוויהם, וחלק מהילדים המאושפזים אף נפגעו משאיפת עשן וגז מדמיע.

מדובר צה"ל נמסר כי "לפנות בוקר ביצעו כוחות צה"ל פעילות סמוך לבית החולים במחנה הפליטים כדורה ברמאללה. במהלך יציאתם מהמחנה, נזרקו אבנים לעבר הכוח ממתחם בית החולים. הכוח הגיב באמצעים לפיזור הפגנות - ירי גומי, רימוני הלם ורימוני גז. לאחר פיזור מיידי האבנים, יצא הכוח מהמחנה". עוד נמסר מצה"ל כי "אין כל אמת בטענה השקרית העולה בכתבה לפיה חיילים הפעילו אלימות כלפי החולים, כיוון שחיילים כלל לא נכנסו לבית החולים ונשארו מחוצה לו. האירוע ייבדק".

שר הבריאות הפלסטיני ד"ר ג'וואד עואד האשים את ישראל בהפרה בוטה של החוק הבינלאומי ושל כל הנורמות האנושיות. לדברי עואד, שכינס מסיבת עיתונאים בצהריים בעקבות התקרית, עשרות חולים היו בסכנה ממשית כתוצאה מהשלכת רימוני הגז והעשן שבהם השתמשו החיילים.

עואד הוסיף כי הקהילה הבינלאומית לא התערבה בעבר כאשר צה"ל פשט על בתי חולים ולכן ישראל מרשה לעצמה להגיע לבית החולים ברמאללה ללא שום מעצורים והתחשבות בחולים ובצוות הרפואי: "אנו קוראים לעולם החופשי ולארגוני זכויות האדם להתערב על מנת להפסיק את הטרור הישראלי ולהגן על מוסדות הרפואה הפלסטינים".

לפני כשנה וחצי פרץ כוח של צה"ל לבית החולים אל-אהלי בחברון, על מנת לעצור חשוד בפיגוע דקירה. לפי הפלסטינים, בפשיטה, בה השתתפו מסתערבים שהתחזו למלווים של אשה הכורעת ללדת, התפתח עימות בו נורה למוות בן דודו של העצור שאושפז במקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ