המשנה ליועמ"ש מתנגד להקמת בזק של התנחלות חדשה למפוני עמונה

בישיבה שנערכה השבוע במשרד רה"מ, הציע ארז קמיניץ להמתין שישה חודשים - עד שיהיה ניתן להקים התנחלות חלופית למפונים, מבלי להוציא צו אלוף. התושבים מתנגדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרוואנים בשילה שהוקמו לטובת מפוני עומנה, ינואר

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ארז קמיניץ מתנגד להקמה מהירה של התנחלות עבור מפוני המאחז עמונה. מקורות המעורים בפרטים אמרו ל"הארץ" כי גורמים מקצועיים במשרד המשנה ליועץ המשפטי הביעו התנגדות להקמת-בזק של ההתנחלות החדשה בישיבה שהתקיימה מוקדם יותר השבוע במשרד ראש הממשלה.

בישיבה השתתפו ראש לשכת ראש הממשלה יואב הורביץ, שריה דמסקי - הפרויקטור המקדם את ההליכים מול הממשלה מטעם התושבים - והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה קמיניץ, שהביע התנגדות להוצאת צו אלוף שיאפשר להקים התנחלות באופן מידי. לטענתו, ניתן יהיה להקים עבור התושבים התנחלות קבע, מבלי להוציא צו אלוף, בתוך שישה חודשים בלבד. הוא הציע להמתין את התקופה, מבלי לאפשר למפוני עמונה לעבור להתנחלות זמנית. בתום הפגישה לא התקבלה החלטה.

מפוני עמונה מתנגדים להצעה. לטענתם, לא נכחה נציגות שלהם בפגישה, אך הם הביעו בפני הגורמים את התנגדותם להמתנה. במכתב ששיגרו נשות עמונה לראש הממשלה נתניהו לפני הפגישה כתבו: "כבר יותר משלושה חודשים אנו גרים בתנאי פנימייה שאינם מתאימים לניהול תקין של משפחה. תחושת התלישות גדולה. אנו חיות יום-יום את אבדן הבית, החום והמשפחתיות". הן הוסיפו, "הייתכן שפקיד, כזה או אחר, ימנע את ההחלטה הציונית, הנותנת את התשובה ההולמת היחידה להרס עמונה?".

בסוף אפריל דווח ב"הארץ" כי אלוף פיקוד המרכז רוני נומה חתם על צו להרחבת תחום השיפוט של המועצה האזורית מטה בנימין. הצו, הנוגע לאזור שילה, מרחיב את שטח ההתנחלות לכיוון הגבעה המכונה על ידי המתנחלים "גבעת גאולת ציון" - שם דורשים תושבי עמונה להקים עבורם את ההתנחלות החדשה.

הצו כולל כמה גבעות נוספות, בהן נקודה עליה הציעה המועצה האזורית להקים מתקן לטיהור שפכים, שיאפשר לקדם שכונה חדשה בהתנחלות שבות רחל. טרם פינוי עמונה, הציע נתניהו את השכונה החדשה כפתרון למתנחלי עמונה, אך הם דחו זאת על הסף. לדבריהם, הובטחה להם גבעה אחרת, שהם מכנים "גבעה ה'", אך היא אינה כלולה בשטחי הצו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ