בעקבות חדירת האזרח הלבנוני לישראל, הודח סגן מפקד פלוגה

האזרח הלבנוני הגיע בשבוע שעבר עד קרית שמונה, מרחק 10 ק"מ מהגבול. בצה"ל הוחלט גם להעיר למג"ד המופקד על שמירת הגבול, וארבעה קצינים וחיילים יועמדו לדין משמעתי

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוח צה"ל בגבול לבנון, ב-2016
גילי כהן
גילי כהן

צה"ל החליט להדיח מתפקידו סגן מפקד פלוגה בעקבות חדירתו של אזרח לבנון לשטח ישראל בשבוע שעבר. עוד החליטו בצבא להעיר למפקד הגדוד המופקד על שמירת הגבול הצפוני, וארבעה קצינים וחיילים יועמדו לדין משמעתי.

האזרח הלבנוני חדר לישראל דרך אזור מרגליות, והגיע עד לקרית שמונה, מרחק עשרה קילומטרים מהגבול. הוא נעצר בעקבות ערנות של אזרחים ושוטרים שעורר את חשדם. בבדיקה התברר כי הוא בעל תעודת זהות לבנונית, והוא הועבר לחקירת משטרה. בצה"ל אמרו לאחר המקרה כי נסיבות האירוע נבדקות.

גדוד השריון 71 המוצב בגבול מופקד על שמירתו, וצוותי שריון נמצאים בפטרולים ובמארבים בגבול. בתחקיר שהתקיים בראשות מפקד פיקוד הצפון האלוף יואל סטריק התעוררו כשלים בפעילות הכוח במקום. עיקר התחקיר עוסק בהתנהלות המבצעית של הכוח בגזרה, ובמסגרתו התברר כי דרג הפיקוד בגדוד לא פעל כנדרש.

בעקבות התחקיר החליטו בצבא להעיר למפקד הגדוד, ולהדיח מתפקידו את סגן מפקד הפלוגה. בנוסף, ארבעה קצינים וחיילים יועמדו לדין משמעתי. בצה"ל לא פירטו מה היו נקודות הכשל שאותרו במסגרת תחקיר האירוע, אלא ציינו כי "הופקו לקחים מבצעיים באשר לתפקוד הכוחות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ