חשד לפשעי שנאה בירושלים ובצפון: הושחתו כלי רכב ורוססו כתובות

כ-20 מכוניות הושחתו ליד שכונת שועפט בירושלים. על חלקן רוססה הכתובת "תג מחיר מינהלי" וצמיגי כמה כלי רכב נוקבו. כתובות דומות רוססו על קירות בתים בכפר נאעורה וצמיגיהם של שמונה כלי רכב נוקבו

אחד מהרכבים שהושחתו בירושלים, הבוקר

כ-20 מכוניות חונות הושחתו הלילה (שלישי) בירושלים, בין שכונת שועפט לרמת שלמה. לפי המשטרה, לחלק מהמכוניות שחנו לאורך כביש 21 נוקבו צמיגים ועל חלקן רוססה הכתובת "תג מחיר מינהלי". גם בכפר נאעורה שליד עפולה רוססו הלילה כתובות "תג מחיר מינהלי" והושחתו שמונה כלי רכב. המשטרה פתחה בחקירה.

בשבועות האחרונים חולקו 17 צווי הרחקה מינהליים המרחיקים ישראלים משטחי הגדה למשך כמה חודשים. היום חולקו שני צווים נוספים. על פי מתנחלים, הצווים חולקו לתושבי ההתנחלויות יצהר, קריית ארבע וכוכב השחר וכן לתושבי מרכז הארץ. צווים אלה מתווספים לעשרים צווים פעילים מהחודשים האחרונים. 

אחד מהרכבים שהושחתו בירושלים, הבוקרצילום: עאמר עארורי / בצלם

השם "פיקר" שרוסס על אחת המכוניות בירושלים מתייחס כפי הנראה לאלקנה פיקאר, קבלן שיפוצים תושב יצהר בשנות השלושים לחייו שקיבל לאחרונה צו הרחקה מינהלי משטחי הגדה למשך ארבעה חודשים. בהתנחלות זעמו על הצו, והדגישו כי הוא מרחיק את פיקאר מששת ילדיו. לדבריהם, שב"כ הסביר לפיקאר כי הצו הוצא מאחר שהוא מארח בביתו נערי גבעות. 

בלילה גם רוססו שתי כתובות על קירות בתים בכפר נאעורה שממזרח לעפולה: "תג מחיר מנהלי" ו"נקמה מנהלי". צמיגיהם של שמונה כלי רכב בכפר נוקבו, והמשטרה פתחה בחקירה. בסרטי מצלמות אבטחה נראות דמויות מגיעות בסביבות שתיים לפנות בוקר לשכונה הצפונית בנאעורה, נמסר מהמועצה המקומית גלבוע. בסרטון הם נראים מרססים את הכתובות ומנקבים את צמיגי המכוניות. 

מהמועצה נמסר כי "אנו מזועזעים, לנוכח אירוע חמור במיוחד. גם בוקר קשה זה לא יצליח לשבש את מודל החיים המשותפים המוצלח, המתקיים בגלבוע במשך שנים רבות. אנו סומכים על כוחות הביטחון שיטפלו במקרה במלוא הרצינות והחומרה ומאוחדים במאבק כנגד כל מעשה על רקע גזעני. לא ניתן לרעל הזה לטפטף לבין שורותינו".40% מתושבי מועצת גלבוע הם ערבים המתגוררים בחמישה כפרים.

מפורום תג מאיר נמסר: "השחתת מכוניות וציורי גרפיטי הינם מעשי נקמה של פושעי תג מחיר לצווי ההרחקה המנהליים שהוצאו נגדם בשבועות האחרונים. הגל הקודם של פשעי תג מחיר החל בשנת 2008 באמצעות עקירת עצי זית, השחתת מכוניות, הצתת מסגדים, מנזרים וכנסיות והסתיים בהצתת בתי מגורים ורצח הנער מוחמד אבו חדיר ומשפחת דוואבשה. אנו קוראים לממשלת ישראל לעצור את מעשי הטרור של כנופיות תורת המלך בעודם באיבם".

חאלדי יוסף שצמיגי מכוניתו נוקבו ליד ביתו בנאעורה, הבוקרצילום: גיל אליהו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ