ברגותי נפגש עם עורך דין לראשונה מאז פתח בשביתת הרעב

בכיר פתח ומוביל שביתת האסירים העביר לסנגורו אגרת שבה קרא לציבור הפלסטיני להגביר את הזדהותו עם האסירים ולפתוח במרד אזרחי נגד הכיבוש

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברגותי בבית משפט בירושלים, ב-2012
ברגותי בבית משפט בירושלים, ב-2012צילום: Bernat Armangue / AP

מראון ברגותי, בכיר פתח שמוביל את שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל, נפגש היום (ראשון) לראשונה עם עורך דין מאז החל בשביתה לפני כחודש. ברגותי נפגש עם סנגור מטעם מנהלת האסירים הפלסטינית, והעביר דרכו אגרת בה קרא לציבור הפלסטיני להגביר את ההזדהות עם האסירים שובתי הרעב ולפתוח במרד אזרחי לאומי נגד הכיבוש.

"אני מתחייב בפניכם ובפני כל האסירים שאנו ממשיכים במערכה של הבטן הריקה עד להשגת המטרות", כתב ברגותי באגרת, "שום דבר לא ישבור את רצון ונחישות האסירים, למרות המתקפה נגדם והדיכוי שהם מתמודדים איתו. כל ניסיונות הסחיטה והצעדים הנוקשים רק יגבירו את הנחישות של האסירים".

ברגותי ניצל את האגרת כדי לקרוא לפתח ולחמאס לפעול למען סיום הפילוג הפנים־פלסטיני והקמת ממשלת אחדות שתמנע את קריסת המנגנון המדיני הפלסטיני.

הוא התייחס גם לאפשרות שהמשא ומתן עם ישראל יתחדש וכתב כי כתנאים מוקדמים לחידוש השיחות על ישראל להסכים למדינה פלסטינית לפי קווי 67 עם מזרח ירושלים כבירתה, להתחייב על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, לשחרר את האסירים הכלואים בבבתי הכלא בישראל ולהכיר בהחלטת האו"ם 194 הנוגעת לזכות השיבה של הפלסטינים.

בהודעה של מנהלת האסירים הפלסטינית נמסר כי ברגותי עצור בתקופה האחרונה בבידוד מלא, מנותק מכל מגע חיצוני וכי ארבע פעמים ביום הוא עובר בידוק בתאו כשהוא אזוק בידיו וברגליו. לפי ההודעה, בחודש האחרון הוא איבד 12 ק"ג ממשקלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ