גילי כהן
ג'קי חורי

דייג פלסטיני תושב הרצועה נהרג היום (שני) מירי צה"ל מול חופי עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הפלסטיני חרג מהשטח המותר לפי מערכת הביטחון לדיג בצפון הרצועה.

לפי צה"ל, סירתו של הדייג לא נענתה לקריאות חיל הים לעצור, אז פתחו החיילים בנוהל מעצר חשוד לעבר השוהים בסירה. הדייג פונה לבית החולים ברזילי באשקלון, שם מת מפצעיו. מבית החולים נמסר כי הפלסטיני עבר כמה ניתוחים וניסיונות החייאה, בסופם נקבע מותו כתוצאה מפגיעת הירי.

נציגי דייגים ברצועת עזה אישרו אחר הצהריים את מותו של הדייג, מוחמד בכר בן 28, מאש שפתחה לעברו ספינה של חיל הים באזור א-סודאנייה בצפון הרצועה. לפי הדיווחים, הוא נפגע מכדור חי בחזהו. שני דייגים נוספים ששהו עמו על הסירה נעצרו.

לפני שבועיים הודיעה מערכת הביטחון כי שטח הדיג בדרום הרצועה יורחב לתשעה מייל ימי, עד לחודש יוני. לדבריהם, ההרחבה נועדה להגדיל את היקף פעילות הדייגים ברצועת עזה: "נדגיש כי יישום צעד זה מותנה בכך שהדייגים יכבדו את ההסכמות, ולא ינצלו זאת להברחות ולחריגות מהטווחים ומהמיילים כפי שסוכמו", נמסר.

ארגוני דייגים בעזה טוענים כי מרחבי הדיג שישראל מאפשרת לעבודתם, קטנים מדי על מנת לאפשר את פרנסתם. לכן, לדבריהם, חלק מהדייגים חורגים מהאזור המותר ונתקלים באש חיל הים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ