נתניהו לשגריר ארה"ב החדש: עמדת ישראל היא ששגרירות ארה"ב צריכה לעבור לירושלים

ראש הממשלה נפגש עם דיוויד פרידמן, ואמר לו "אנו רוצים לעבוד איתך לחיזוק הברית הגדולה בינינו"

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ופרידמן במשרד ראש הממשלה בירושלים, היום
נתניהו ופרידמן במשרד ראש הממשלה בירושלים, היוםצילום: חיים צח, לע"מ

שגריר ארה"ב החדש בישראל דיוויד פרידמן נפגש היום (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כמה שעות לאחר שהגיש את כתב האמנה שלו לנשיא ראובן ריבלין. בתחילת הפגישה הודה נתניהו לפרידמן על כך שעם הגעתו לישראל ביקר בכותל המערבי. "זאת היתה מחווה רבת עוצמה של סולידריות", אמר ראש הממשלה לשגריר החדש, "אנו מצפים לקבל את פניו של הנשיא טראמפ, ואנו רוצים לעבוד איתך ועם הנשיא בשנים הקרובות לחיזוק את הברית הגדולה בינינו". פקיד ישראלי בכיר אמר כי נתניהו והשגריר פרידמן נועדו במשך כשעה וחצי ודנו בסוגיות האזוריות ובהזדמנויות המדיניות.

נתניהו התייחס בפגישה לסוגיית העברת שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים ואמר לפרידמן כי עמדת ישראל היא ששגרירות ארה"ב צריכה לעבור לירושלים, כמו גם כל שאר השגרירויות הזרות.  

קודם לכן נפגש פרידמן עם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שבירכה אותו על כניסתו לתפקיד ודנה עמו בסוגיית העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. "ישראל מצפה להעברת השגרירות לירושלים ולקיום הבטחתו הנשיאותית של טראמפ", אמרה חוטובלי לפרידמן. "עם ישראל מאוחד ברצון לראות את כל השגרירויות בבירת ישראל וידידתנו הטובה בעולם צריכה להתחיל את המהלך של השבת השגרירויות למקומן הטבעי. אין זמן מתאים לכך מעכשיו, בשנה בה אנו חוגגים 50 שנה לאיחוד העיר".

הבוקר נפגש פרידמן עם נשיא המדינה ראובן ריבלין והגיש לו את כתב האמנה שלו. פרידמן אמר בטקס כי קיבל "מנדט מהנשיא דונלד טראמפ לתמוך בישראל בכל דרך אפשרית". ריבלין השיב כי על מדינות העולם להכיר בירושלים כבירת ישראל.

פרידמן, שנחת בישראל אתמול, הגיע לבית הנשיא עם אשתו ובתו. הוא הודה לריבלין ושיבח אותו על פועלו לחיזוק הקשר בין העם היהודי לירושלים. פרידמן ציין כי הוא מתחייב לעשות הכל כדי לחזק את היחסים בין ישראל לארה"ב, ולוודא שהם נשארים בלתי ניתנים לערעור. פרידמן הדגיש כי העובדה שטראמפ בחר לבקר בישראל בנסיעתו הראשונה כנשיא מחוץ לארה"ב, היא עדות לכך שאהבתו לישראל איתנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ