אזרחים ישראלים מואשמים שתכננו לבצע פיגוע נגד חיילים

לפי הודעת שב"כ, חוליה המורכבת מתושבי באר שבע, כסייפה וקלנסוואה תכננה לבצע פיגוע בתחנת אוטובוס או סמוך לבסיס צבאי על רקע הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אזרחים ישראלים תושבי באר שבע, כסייפה וקלנסוואה מואשמים שתכננו לבצע פיגוע נגד חיילים. שירות הביטחון הכללי (שב"כ) הודיע היום (שלישי) שחברי החוליה ביקשו לבצע את הפיגוע על רקע החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני מ-2015 להכריז על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית כהתאחדות בלתי מותרת.

לפי כתבי האישום שהוגשו נגד חלק מחברי החוליה, הם תכננו לבצע לבצע פיגוע ירי, דריסה או דקירה בתחנת אוטובוס או סמוך לבסיס צבאי. שניים מהם נעצרו בסוף שנת 2016 וחבר נוסף נעצר בסוף חודש מארס האחרון כששב לישראל מטורקיה. כחלק מפעילות החוליה, השיגו חבריה רובה "קרלו" במטרה להשתמש בו לביצוע הפיגוע וחבר נוסף התבקש לאתר מכונית שהורדה מהכביש. הרובה נתפס והועבר לכוחות הביטחון. 

החשודים בתכנון הפיגוע: מחמוד לויסי, מחמד מצרי ופראס אל עומרי
החשודים בתכנון הפיגועצילום: תקשורת שב"כ

אחד מהעצורים בפרשה הוא פיראס אל-עומרי, שהשב"כ מגדיר פעיל בכיר בפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. לפי הודעת השב"כ, חברי החוליה פנו אליו כדי לקבל אישור לבצע את תוכניתם. אל-עומרי ניהל עמותה שטיפלה באסירים שהורשעו בעבירות ביטחוניות, וגם היא הוצאה מחוץ לחוק. 

"חקירה זו חושפת את חלקם של אסירים לשעבר בשירות התנועה האיסלאמית, אשר ב'יום פקודה' קשרו קשר לבצע פעילות טרור חמורה כהזדהות עם התנועה", נכתב בהודעת הארגון. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ