בכירים אמריקאים לישראל: טראמפ מחויב להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים עד סוף הקדנציה

הבכירים אמרו לעמיתיהם כי גם אם נשיא ארה"ב יחתום על הצו הנשיאותי המקפיא שוב את העברת השגרירות, הוא מחויב לכך וביקשו מישראל לגלות סבלנות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

פקידים אמריקאים בכירים אמרו בימים האחרונים לעמיתיהם בישראל כי גם אם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יחתום בסוף החודש על הצו הנשיאותי המקפיא שוב את יישום החוק להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, הוא נותר מחויב לכך. פקידים ישראלים בכירים שמעורים במסר האמריקאי אך ביקשו לשמור על עילום שם ציינו כי הבכירים האמריקאים הדגישו כי טראמפ נחוש להעביר את השגרירות עד סוף הקדנציה שלו וביקשו מישראל לגלות סבלנות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) בלשכתו בירושלים עם שגריר ארה"ב החדש דיוויד פרידמן, כמה שעות אחרי שזה הגיש את כתב ההאמנה שלו לנשיא ראובן ריבלין. נתניהו התייחס בפגישה לסוגיית העברת שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים ואמר לפרידמן כי עמדת ישראל היא ששגרירות ארה"ב צריכה לעבור לירושלים, כמו גם כל שאר השגרירויות הזרות.

בתחילת הפגישה הודה נתניהו לפרידמן על כך שעם הגעתו לישראל ביקר בכותל המערבי. "זאת היתה מחווה רבת עוצמה של סולידריות", אמר ראש הממשלה לשגריר החדש, "אנו מצפים לקבל את פניו של הנשיא טראמפ, ואנו רוצים לעבוד איתך ועם הנשיא בשנים הקרובות לחיזוק את הברית הגדולה בינינו". פקיד ישראלי בכיר אמר כי נתניהו והשגריר פרידמן נועדו במשך כשעה וחצי ודנו בסוגיות האזוריות ובהזדמנויות המדיניות.

גם בשאר הפגישות שקיים פרידמן ביומו הראשון בתפקיד עלתה סוגיית העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. הנשיא ריבלין אמר לפרידמן בטקס הגשת כתב ההאמנה שלו כי על מדינות העולם להכיר בירושלים כבירת ישראל. מאוחר יותר נפגש פרידמן עם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שגם היא אמרה לו כי ישראל מצפה להעברת השגרירות לירושלים ולקיום הבטחתו הנשיאותית של טראמפ. "עם ישראל מאוחד ברצון לראות את כל השגרירויות בבירת ישראל וידידתנו הטובה בעולם צריכה להתחיל את המהלך של השבת השגרירויות למקומן הטבעי. אין זמן מתאים לכך מעכשיו, בשנה בה אנו חוגגים 50 שנה לאיחוד העיר", אמרה חוטובלי לשגריר.

שגרירות ארה"ב בתל אביב
שגרירות ארה"ב בתל אביב צילום: אריאל שליט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ