ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו יעבור הערב (חמישי) הליך רפואי לריסוק אבן בשלפוחית השתן. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי ההליך יתבצע תחת טשטוש. נתניהו ילווה בזמן הטיפול על ידי רופאו האישי ד"ר צבי ברקוביץ', ואת מקומו ימלא בעת ההליך השר זאב אלקין.

בדו"ח הרפואי על מצבו של נתניהו בשנת 2016, שפורסם באוגוסט, נכתב כי "ראש הממשלה עבר סדרת בדיקות מעבדה מקיפות שהיו תקינות לחלוטין. כמו כן עבר ראש הממשלה שורה של בדיקות מערכות נוספות הכוללות: לב ריאה, בדיקה אורולוגית, בדיקת אף אוזן גרון, ומערכת הגסטרו. בבדיקת גסטרו אובחן פוליפ במעי הגס שהוסר תוך כדי הבדיקה. תוצאת המעבדה היו תקינות".

ביוני אשתקד פורסם כי נתניהו עבר טיפול בשיטת שנויה במחלוקת בשל ערמונית מוגדלת. רופאים בכירים מתחו ביקורת על השיטה בה טופל ראש הממשלה, "שיטת גת-גורן", שנאסרה לביצוע בישראל מלבד במסגרת ניסויים קליניים. "השיטה לא מקובלת בשום מקום בעולם", אמר ל"הארץ" יו"ר איגוד האורולוגים, פרופסור אלכסנדר גרינשטיין. "על סמך הנתונים שהוצגו לגבי יעילותה, אסר משרד הבריאות את הפעולה כטיפול סטנדרטי ודרש לבצע אותה במסגרת ניסוי קליני בלבד. המשמעות היא שהמשתתף בניסוי לוקח על עצמו את הסיכונים במקרה של תופעות לוואי או סיבוכים לא ידועים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ