נתניהו החליט למנות את איוב קרא לשר התקשורת

רה"מ הודיע על המינוי של קרא כמה חודשים לאחר שמינה אותו לשר בלי תיק. בכיר בליכוד: נתניהו התאכזב מהנרפות של הנגבי בסוגיית התאגיד. הנגבי: "לא ביקשתי את התיק והוא לא הוצע לי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו וקרא בכנסת, בינואר

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את השר איוב קרא (הליכוד) לשר התקשורת, כך הודיעה הבוקר (ראשון) לשכת ראש הממשלה. המינוי הובא הבוקר לאישור הממשלה ואושר פה אחד. בחודש ינואר החליט נתניהו למנות את קרא לשר בלי תיק. הנגבי מונה לממלא מקום שר התקשורת לפני שלושה חודשים, והיום תסתיים רשמית התקופה שבה מילא את התפקיד באופן זמני. הנגבי: "לא ביקשתי את התיק והוא לא הוצע לי".

בכירים בליכוד הופתעו לשמוע על ההחלטה ואמרו כי ציפו שהתיק יישאר בידי הנגבי, שמגלה לויאליות לראש הממשלה. בכיר בליכוד אמר ל"הארץ" כי נתניהו היה מאוכזב מהתוצאה שהושגה בסוגיית התאגיד ומהנרפות שגילה הנגבי בתהליך. עם זאת, לדברי הבכיר, נתניהו עדיין בוטח בהנגבי וימשיך להטיל עליו שליחויות מדיניות שונות. השבוע אמר הנגבי כי לאור הנסיבות שנוצרו, הוא לא רוצה בתיק התקשורת.

מי שעוד התאכזב מההחלטה לתת את התיק לקרא הוא יו"ר הקואליציה דוד ביטן שהוביל את המאבק בתאגיד השידור. ביטן, שתוקף את התקשורת תדיר בשליחות נתניהו, סבר שבשלה העת שימונה לשר אך התבדה.

הנגבי מונה לממלא מקום שר התקשורת בעקבות עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד כהונתו של נתניהו בתפקיד. בעתירות נטען כי נתניהו אינו יכול לכהן כשר התקשורת בשל חקירותיו בתיק 1000 ובתיק 2000, אשר בשניהם מעורבים אנשי עסקים שפעילים בשוק התקשורת - מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס וארנון מילצ'ן שמחזיק במניות בערוץ 10. 

קרא לחץ על נתניהו למנותו לשר מאז הוקמה הממשלה. כשנודע לו שלא יכהן כשר, אשפז עצמו בבית החולים הדסה עין כרם, ובהמשך מונה לסגן השר לפיתוח אזורי. בסוף השנה שעברה נתן נתניהו את תיק הפיתוח האזורי לשר צחי הנגבי. קרא החל במסע שבחים לנתניהו כדי לקבל משרת שר ללא תיק במקומו, ובינואר החליט נתניהו להיענות לבקשתו. 

"הדבר היחיד שאני לא  מבין בקשר שלנו, למה הוא לא ממנה אותי לשר", אמר קרא בראיון לרותם שטרקמן באתר themarker בינואר השנה. "זה אינטרס שלו לפני האינטרס שלי. אני לא מבין ולא יכול להסביר". קרא הוסיף כי "אני לא רוצה לחשוב על זה, אני מרגיש אליו כמו אח".

לדברי קרא, "הוא הבטיח לי. הייתי צריך להתמנות מזמן. בגלל הזיהוי שלי אתו לא מוניתי בתקופת שרון. בקדנציה הזאת, למרות ההבטחה, התפשרתי כי רציתי לעזור. בהמשך התפנו שלושה תפקידים של שרים בליכוד — סילבן שלום, משה יעלון ודני דנון, אבל הוא מינה רק את צחי הנגבי ונשארו שני מקומות פנויים. למה דווקא אצלי זה נעצר, אין לי מושג. אני ותיק מכל השרים הקיימים וגם נאמן, ואין לי מושג למה זה לא תופס אותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ