נתניהו: לא אפגש עם מנהיגים שייפגשו עם ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל

ראש הממשלה כינה את הגישה "מדיניות חוץ תקיפה", והסביר שפעל כך גם עם "הטובות בידידותינו". בחודש שעבר ביטל נתניהו פגישה עם שר החוץ הגרמני לאחר שנפגש עם שוברים שתיקה ובצלם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והשר שטייניץ בישיבת סיעת הליכוד, היום

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד כי לא ייפגש עם מנהיגים זרים שייפגשו עם ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל. "אני אומר למנהיגי העולם, אתם יכולים להיפגש עם ארגונים שפועלים נגד חיילי צה"ל, אבל לא איתי", אמר נתניהו, "אנחנו נוקטים את העמדה הזו מול הטובות בידידותינו". לפני כחודש התעמת נתניהו עם שר החוץ של גרמניה זיגמאר גבריאל, אחרי שהשר נפגש עם שוברים שתיקה ובצלם במהלך ביקורו בישראל.

בישיבת הסיעה, נתניהו סיפר כיצד נפגש מוקדם יותר באותו היום עם צעירה באופקים, ששאלה אותו "איך יכול להיות שישנם ארגונים שפועלים נגד חיילים צה"ל ברחבי העולם?". ראש הממשלה הסביר לה את מדיניות החוץ התקיפה של ישראל, כלשונו, והוסיף "אני מאמין שהמסר הזה הולך ומחלחל ומוטמע".

נתניהו ציין שלפני ימים אחדים ביקש ממנכ"ל משרד החוץ שיפנה לממשלת נורווגיה, ויבקש מהם למשוך את הסיוע שהם מעניקים לארגון נשים על שם דלאל מוגרבי, שהנהיגה את חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע "אוטובוס הדמים" ב-1978, שבו נרצחו 35 בני אדם. "שר החוץ של נורבגיה עשה בדיוק את זה", אמר.

לפני כחודש נתניהו ביטל פגישה עם שר החוץ של גרמניה, זיגמר גבריאל, אחרי שזה נפגש עם ארגוני שמאל, בהם בצלם ושוברים שתיקה. נתניהו ניסה להתקשר לגבריאל על מנת להסביר לו את עמדתו, אך גבריאל סרב לקבל את השיחה. מאוחר יותר גיבתה הקנצלרית של גרמניה אנגלה מרקל את צעדו של שר החוץ.

נתניהו כינה אז בראיון את הפגישה שערך גבריאל עם ארגוני השמאל חסרת טקט. "אני חושב שזה היהחסר רגישות במיוחד מצדו לקיים פגישה כזו אלה הם ימים שבהם אנחנו מתאבלים על בני עמנו שנרצחו בשואה והחיילים שלנו שנפלו (הפגישה הייתה באותו שבוע שבו צוין יום השואה. ח"ל). הצבא הישראלי הוא הכוח היחיד ששומר על העם שלנו בטוח כיום". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ