ריבלין בנאום בקרית ארבע: היא תעמוד במקומה עוד מאות שנים

הנשיא נאם בפני תושבי ההתנחלות הסמוכה לחברון באירוע לציון 50 שנה ל"שחרור עיר האבות": "אינני יודע אם אי פעם יהיה הסכם מדיני אבל ברור שבכל הסכם ימשיכו יהודים וגם ערבים לחיות כאן"

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין בקרית ארבע, הערב
יותם ברגר
יותם ברגר

נשיא המדינה ראובן ריבלין נאם הערב (חמישי) בפני מאות מתושבי ההתנחלות קרית ארבע הסמוכה לחברון, באירוע לציון 50 שנה ל"שחרור עיר האבות", ואמר שההתנחלות תעמוד במקומה "עוד מאות שנים" וכי גם אם יהיה הסכם מדיני, במקום ימשיכו לחיות יהודים וערבים.

"אחרי 50 שנה על המדינה לפעול לקידום חיי התושבים בכל האזור. אינני יודע אם אי פעם יהיה הסכם מדיני אבל ברור שבכל הסכם ימשיכו יהודים וגם ערבים לחיות כאן", טען ריבלין. "כבר אמר דוד בן גוריון שנעשה משגה עצום ונורא ונעשה אותו אם לא ניישב את חברון יישוב יהודי גדל והולך בזמן הקצר ביותר. ראויה חברון להיות אחותה של ירושלים". הנשיא הוסיף: "אני פה 50 שנה ולעוד 50 שנה ולעוד מאות בשנים".

עוד אמר ריבלין: "חשוב להזכיר לכולם שהישוב בחברון קם שנים רבות לפני מדינת ישראל. את קרית ארבע הקים יגאל אלון איש תנועת העבודה. התורם הראשון לישיבה היה בן גוריון ובין המגינים על היישוב היה עיתון הארץ", אמר ריבלין. "חברון איננה ולא היתה מכשול לשלום. היא מבחן ליכולתנו לחיות יחד זה לצד זה. מרפאת הדסה שימשה את כל תושבי העיר יהודים וגם ערבים. האין בידינו להקימה מחדש לטובת כל תושבי חברון?" 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ