שגרירת ארה"ב לאו"ם לנתניהו: "האו"ם התנהג בבריונות כלפי ישראל"

ניקי היילי אמרה לרה"מ בביקורה בישראל כי היא מתחילה לראות שינוי באו"ם בעקבות פעילותה. נתניהו הודה לה על תמיכתה, ואמר כי לולא פועלה, "מגדל השקרים" של האו"ם היה מתמוטט

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והשגרירה ניקי היילי בלשכת רה"מ, היום
נתניהו והשגרירה ניקי היילי בלשכת רה"מ, היוםצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (רביעי) במשרד רה"מ עם שגרירת ארה"ב לאו"ם ניקי היילי, והודה לה על תמיכתה בישראל. היילי השיבה לו כי "כל מה שעשיתי הוא לומר את האמת, ואני די נפעמת מהתגובות. זה היה פשוט מנהג באו"ם, זה משהו שהם כל כך רגילים לעשות, ואם יש משהו שיש לי אפס סובלנות אליו זאת בריונות, והאו"ם התנהג בכזאת בריונות כלפי ישראל פשוט כי הוא יכול".

"תודה על כל העזרה שלך ועל התייצבותך לצד ישראל, לצד האמת, שהיא התייצבות לצדה של אמריקה", אמר נתניהו להיילי והוסיף כי "הנשיא טראמפ ואת שיניתם את השיח, ואנשים שמים לב. זה פשוט עושה שינוי אדיר, הן לישראל, הן לארה"ב. ושוב, אני באמת מתכוון לזה, אני חושב שהאו"ם היה מתמוטט, כל מגדל השקרים היה מתמוטט, ואני חושב שאתם פשוט הכנסתם את אותה מילה פשוטה – אמת".

השגרירה האמריקאית השיבה לנתניהו כי בעקבות פעילותה באו"ם, "אנחנו מתחילים לראות שינוי. אני חושבת שהם יודעים שהם לא יכולים להמשיך להגיב כפי שהם הגיבו עד עכשיו, הם חשים שהטון השתנה". היילי הוסיפה כי "אי אפשר לשבת שם ומכל המדינות, לסמן דווקא את ישראל".

זו אינה הפעם הראשונה שהיילי מביעה את תמיכתה בישראל. בחודש מארס היא התקבלה בתשואות בוועידת אייפא"ק כאשר גינתה את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות ואמרה כי "ימי ההתנגחויות בישראל הסתיימו".

בנאום שנשאה בפני באי הוועידה הפרו-ישראלית השנתית, אמרה היילי כי ארצה תגיב על כל ניסיון לבודד את ישראל והדגישה: "אני לא שם כדי לשחק, ומה שאני רוצה הוא לוודא שארה"ב מתחילה שוב להוביל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ