ליברמן: בכיר חמאס שגורש מישראל מתכנן נגדנו פיגועים מלבנון

בפגישה עם שגרירת ארה"ב באו"ם, אמר שר הביטחון כי ערורי פועל יחד עם שני פעילי חמאס נוספים וכי חשוב שוושינגטון "תפעל מול ממשלת לבנון, במטרה לגרש אותם"

ברק רביד
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
ברק רביד
גילי כהן

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר (שישי) כי בכיר חמאס סלאח ערורי, שגורש מישראל, מנסה להוציא לפועל פיגועי טרור נגדה מלבנון, והוסיף כי הוא מצפה מארה"ב לפעול מול הממשלה בביירות כדי שתגרש משטחה את ערורי ושני פעילי חמאס נוספים הפועלים עמו.

בפגישה עם שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי בירושלים, אמר ליברמן כי ערורי, שפעל נגד ישראל מטורקיה ועד לאחרונה שהה בקטאר, הגיע בימים האחרונים ללבנון וכעת הוא מתכנן משם פיגועים נגד ישראל יחד עם שני פעילי חמאס נוספים. "השלושה ימשיכו לנסות להפעיל מלבנון טרור נגד ישראל, ובמקביל לחזק את הקשר בין חמאס לחיזבאללה, וכל זה תחת מטריה איראנית וסיוע של משמרות המהפכה וקאסם סלימאני (מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, ב"ר)", אמר ליברמן להיילי.

שר הביטחון הוסיף כי "ערורי הוא טרוריסט מסוכן שאחראי לפיגועים קטלניים של חמאס נגד ישראל, ואסור לאפשר לו להמשיך במעשיו". לכן, הבהיר ליברמן, על ארה"ב לפעול מול ממשלת לבנון במטרה שתגרש את השלושה משטחם. "לבנון היא מדינה ריבונית אשר שומרת על יחסים עם ארצות הברית – יחסים הכוללים מפגשים הדדיים בדרגים הבכירים ביותר, הן בביירות והן בוושינגטון", אמר. "מבחינתנו לבנון היא האחראית למתרחש בתוכה ולפעילות טרור שתצא ממנה, ולכן חשוב שארצות הברית תפעל מול ממשלת לבנון, במטרה לגרש את שלושת בכירי חמאס ולמנוע הקמה של מפקדת טרור נוספת בשטחה".

ערורי ריצה בעבר 16 שנות מאסר בכלא הישראלי וגורש משטחה לאחר ששהה במעצר מינהלי. הוא הגיע לטורקיה, משם עבר לקטאר, וכעת לפי מערכת הביטחון הוא שוהה בלבנון וממשיך לקדם משם ניסיונות פיגועים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ