אונר"א: גילינו מנהרה מתחת לשני בתי ספר ברצועת עזה

סוכנות הסעד של האו"ם גינתה את ארגון חמאס על הימצאות המנהרה, והוסיפה כי תאטום אותה בהקדם. מתאם הפעולות בשטחים: העולם הערבי כולו הבין שחמאס הוא זה שהורס את רצועת עזה

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית הספר במחנה הפליטים אל-מע'אזי, שמתחתיו אותרה המנהרה, היום
בית הספר במחנה הפליטים אל-מע'אזי, שמתחתיו אותרה המנהרה, היוםצילום: MAHMUD HAMS/אי־אף־פי

סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים פלסטינים (אונר"א) פרסמה היום (שישי) הודעה שלפיה גילתה בשבוע שעבר מנהרה שעוברת מתחת לשני בתי ספר של הסוכנות ברצועת עזה. הסוכנות גינתה את ארגון חמאס, והודיעה כי היא מתכוונת לאטום את המנהרה בהקדם. ההודעה מציינת כי המנהרה התגלתה בעקבות עבודות בנייה להרחבת אחד הבניינים הסמוכים לבתי הספר במחנה הפליטים אל-מע'אזי, וכי המוסדות היו ריקים בשל חופשת הקיץ.

אונר"א גינתה את קיומן של מנהרות מסוג זה, והוסיפה כי אין זה מקובל שתלמידים ואנשי סגל יהיו חשופים לסכנה כזו. "לא נאפשר לאף תלמיד או איש צוות להיכנס לבניין עד שהבעיה תיפתר", נכתב בהודעה. אונר"א ציינה בהודעתה כי אין נקודות כניסה או יציאה למנהרה בתוך מתחם הסוכנות, ושהיא אינה מחוברת לבית הספר או לבניינים סמוכים.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו בערבית הודעה שמגנה את חשיפת המנהרה. "ברור כשמש כי העולם הערבי כולו הבין שארגון הטרור חמאס הוא זה שהורס את רצועת עזה ומחסל כל סיכוי של עתיד טוב לעזתים", כתב מרדכי. "אולי הגיעה העת שיבינו זאת תושבי הרצועה בעצמם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ