לוחם מיחידת מגלן הודח כי תועד בורח ממחבלת פלסטינית

סרטון מהמקרה מראה את החייל שהודח בורח מהפלסטינית שאחזה במברג, וחייל אחר מהיחידה יורה בה למוות. "הלוחם לא פעל לנטרול המחבלת כפי שמצופה ממנו", נמסר בהודעת צה"ל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

לוחם ביחידת מגלן הודח מתפקידי לחימה, מכיוון שנמלט ממחבלת פלסטינית ליד ההתנחלות מבוא דותן לפני כשבועיים. סרטון וידאו תיעד אותו בורח מהתוקפת, נוף אנפיעאת, כבת 16, שרדפה אחריו והצליחה לדקור אותו במברג ולפצוע אותו קל.

הסרטון מראה כיצד מספר חיילים יורדים מהאוטובוס בשער ההתנחלות, אנפיעאת מתקרבת לכיוונם, ולבסוף דוקרת את החייל. לבסוף לוחם אחר מהיחידה ירה בה. היא נפצעה, פונתה לבית החולים הלל יפה שבחדרה, ולבסוף מתה מפצעיה. בהודעה שנמסרה היום (ראשון) מטעם דובר צה"ל נכתב כי הלוחם הודח לאחר תחקיר של מפקד מגלן. בתחקיר נקבע כי "הלוחם לא פעל לנטרול המחבלת כפי שמצופה ממנו כלוחם בצה"ל", ולכן הוחלט להדיחו. החייל לא ישמש כלוחם ביחידה, אך נכון לשלב זה, ימשיך לשרת בה.

בחודש נובמבר, דווח ב"הארץ" כי קצין קרבי בחטיבת השריון 401 הודח, אחרי שבתחקיר התברר כי נמלט מזירת פיגוע בירושלים באוקטובר, שבו נרצחו שני בני אדם. הקצין, שהיה חמוש, תועד בורח מהזירה. בצה"ל הסבירו כי לפי התחקיר "הקצין לא חתר למגע ופעל בניגוד למצופה ממנו באירוע מסוג זה". לכן, החליט מפקד האוגדה המפקד על החטיבה, תא"ל אמיר אבולעפיה, להדיח את הקצין מתפקידו. אבולעפיה העביר מסמך לחיילי האוגדה, שבו הבהיר כי מדובר באירוע חריג, והדגיש כיצד עליהם לנהוג בעת אירועי טרור, גם אם אינם במסגרת צבאית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ