מ"פ במילואים הודח משום שסירב פקודה בטענה שחייליו סובלים ממחסור בשינה

הקצין הסביר כי חייליו סובלים ממחסור בשעות שינה וסירב להשתתף באימון גדודי. צה"ל: סירוב הפקודה הוא חריגה מהנורמה המצופה, האימון עומד בפקודות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מפקד פלוגת מילואים הודח היום (ראשון) מתפקידו משום שסירב להשתתף באימון גדודי בטענה שחייליו סובלים ממחסור בשעות שינה. היום אישר מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, את החלטת מפקדיו של הקצין.

לטענת גורם צבאי, מפקדיו של הקצין הסבירו לו כי האימון עומד בפקודות הצבא ובתכנון התרגיל המקורי, וששעות השינה הנותרות יושלמו. בהודעת הצבא נמסר כי תרומתו במשך השנים צוינה בתחקיר, אך האלוף הדגיש כי "סירוב פקודה מסוג זה הוא חריגה מהנורמה הפיקודית המצופה ממפקד פלוגה לוחמת אשר פוגע במרקם האמון הגדודי בלחימה".

היום הודח מתפקידו כלוחם חייל ביחידת מגלן כי תועד בורח ממחבלת פלסטינית ליד ההתנחלות מבוא דותן לפני כשבועיים. סרטון וידאו תיעד אותו בורח מהתוקפת, נוף אנפיעאת, כבת 16, שרדפה אחריו והצליחה לדקור אותו במברג ולפצוע אותו קל.

בהודעה שנמסרה היום מטעם דובר צה"ל נכתב כי הלוחם הודח לאחר תחקיר של מפקד מגלן. בתחקיר נקבע כי "הלוחם לא פעל לנטרול המחבלת כפי שמצופה ממנו כלוחם בצה"ל", ולכן הוחלט להדיחו. החייל לא ישמש כלוחם ביחידה, אך נכון לשלב זה, ימשיך לשרת בה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ