עמוס הראל
עמוס הראל

דברי התמיכה בצה"ל של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן וקריאתם לשרי הליכוד להפסיק לתקוף את הצבא הגיעו לאחר מסרים תקיפים מצמרת צה"ל, כך נודע ל"הארץ". בכירי צה"ל הבהירו כי אין מקום לפגיעה כזו של הדרג הפוליטי בקצינים בכירים הממלאים את תפקידם. 

לאחרונה אירעו מספר התקפות מצד שרים בליכוד על בכירי צה"ל. לפני כשבועיים התלוננה שרת התרבות מירי רגב כי צה"ל חוגג את איחוד ירושלים במקום את שחרור העיר, לאחר מכן תקף השר יובל שטייניץ את מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב מרדכי בפרשת משבר החשמל בעזה, וגם השר זאב אלקין תקף את מרדכי על התנהלותו בפרשת תוכנית המתאר בקלקיליה.

היום קרא נתניהו לשרי הליכוד במהלך ישיבת הסיעה: "תפסיקו לתקוף את קציני צה"ל. קציני צה"ל מבצעים מדיניות, הם לא קובעים מדיניות", ואילו ליברמן מסר בהודעה: "שרים וחברי כנסת מנצלים את העובדה שלובשי המדים אינם יכולים להגיב להם, ומרשים לעצמם, מטעמים פוליטיים צרים, להסית נגד מפקדי צה"ל. שום אחריות לאומית או שיקול דעת".

ביום שישי האחרון צוטטה טענת חבר הקבינט המדיני-ביטחוני השר זאב אלקין, כי מתאם הפעולות בשטחים "הוביל באף את הממשלה בהתנהלות שערורייתית" לאישור תוכנית קלקיליה. מדובר בהחלטת הקבינט מהשנה שעברה שבה אושרה תוכנית מתאר פלסטינית להרחבת קלקיליה, שבמסגרתה אמורות להיבנות 14 אלף יחידות דיור חדשות. בישיבת הממשלה האחרונה, ראש הממשלה בנימין נתניהו טען ש"שאינו זוכר" את ההחלטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ