יותם ברגר
יותם ברגר

בית המשפט המחוזי בלוד התיר היום (שלישי) לפרסום כי שני פעילי הימין הקיצוני שנעצרו בירושלים בשבוע שעבר חשודים בהצתת מכוניות ובניקוב צמיגי כלי רכב של פלסטינים ממניע גזעני. לשניים, שנחקרו בשב"כ, מיוחסות עבירות של חברות בארגון טרור, הצתה, חבלה במזיד ברכב, כתיבה והשחתת פני מקרקעין, פרסום קריאה לעשיית מעשה אלימות ופרסום הסתה לגזענות.

השופטת נאוה בכור התירה את איסור פרסום שמות החשודים על כנו. כמו כן, היא דחתה את ערעור הפרקליטות ובאי כוחו של אחד החשודים, והותירה אותו במעצר בית בתנאים מגבילים. לפי השופטת, בימים האחרונים לא חלה כל התקדמות בחקירתו ולא התחזק החשד נגדו. זאת, בשונה מהמצב בחקירת החשוד השני, שנותר במעצר.

השניים נעצרו לפני כשבוע בידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז ש"י, יחד עם שבעה צעירים נוספים. השבעה נעצרו בדירה שבה הם גרים בירושלים, בחשד שהפרו צווי איסור יצירת קשר מינהליים, ומאז שוחררו.

בשבועות האחרונים נרשמו כמה פשעי שנאה בגדה המערבית, בירושלים ובצפון הארץ. ב-9 ביוני נמצאו צמיגי תשעה כלי רכב מנוקבים בשכונת בית צפאפא בבירה, כשלצדן רוססו בעברית כתובות "תג מחיר" ו"כהנא צדק". כמה ימים קודם לכן נופצו כ-14 מצבות בבית הקברות בשכונה. במאי דווח על תקריות דומות בשכונת שועפט בירושלים ובכפר נאעורה שבצפון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ