46 חיילי צה"ל מבסיס שיזפון רותקו כי זייפו מחלת עור

שני חיילים נוספים הודחו מתפקידי לחימה מאותה סיבה. בשבוע שעבר 65 חיילים מהבסיס נשלחו לביתם בשל תסמינים של מחלת האימפטיגו, ו-60 חיילים נוספים הוכנסו לבידוד בבסיס

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים בבסיס שיזפון, בשנה שעברה
גילי כהן
גילי כהן

46 חיילים מבסיס שיזפון שבנגב נשפטו אתמול (שלישי) לריתוק של 14 עד 28 ימים בגלל שזייפו הידבקות במחלת עור. בנוסף לכך, הוחלט להדיח מתפקידי לחימה שני חיילים מאותה סיבה. "התנהגותם של החיילים אינה עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צהל וגם הביאה להפעלה חריגה של מערכי הרפואה ללא כל צורך", נמסר מדובר צה"ל. 

בשבוע שעבר 65 חיילים שוחררו לביתם מבסיס שיזפון לאחר שדיווחו על תסמינים של מחלת העור המדבקת אימפטיגו. אין זו הפעם הראשונה שמחלה זו מופצת בבסיסי צה"ל ביחידות קרביות, וניסיון העבר מלמד כי הדבר נובע מתנאי היגיינה לקויים. עוד כ-60 חיילים בבסיס, שדיווחו גם הם על אותה התסמינים, הועברו לבידוד ולמנוחה בבסיס, עד לקבלת תוצאות של בדיקת מעבדה בדבר טיב המחלה.

מצה"ל נמסר אז כי "לאור תלונות של חיילים בבסיס שיזפון בנוגע לגירויים בעור נעשתה בדיקה רחבה על ידי צוות מומחים מתחום רפואת העור אשר הגיעו לבסיס. דגימות מהחיילים הוטסו לבית חולים תל השומר על מנת לזהות את מקור הנגע. בשעות אלו כלל החיילים עוברים בדיקות רפואיות ויקבלו מענה רפואי מלא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ