נתניהו הודיע על קידום 300 יחידות דיור בבית אל עד ספטמבר

מוקדם יותר השבוע, בפגישתו עם ראש המועצה, סירב ראש הממשלה לנקוב בתאריך יעד לקידום יחידות הדיור. תושבי בית אל פתחו במאהל מחאה, והשר נפתלי בנט וגדעון סער הביעו את תמיכתם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) כי בכוונתו לקדם בנייה של 300 יחידות דיור בהתנחלות בית אל עד חודש ספטמבר. מוקדם יותר השבוע נפגש נתניהו עם ראש המועצה שי אלון, בה סירב לנקוב בתאריך יעד לקידום בניית יחידות הדיור בהתנחלות במרכז הגדה. בעקבות סירובו, פתחו תושבי בית אל במחאה ושורת פוליטיקאים בכירים, בהם השר נפתלי בנט והשר לשעבר גדעון סער, הביעו את תמיכתם בהם.

נתניהו בישר על החלטתו החדשה לראש המועצה המקומית אלון בפגישה נוספת שנערכה ביניהם הערב. תושבי בית אל, הנמצאת מחוץ לגושי ההתנחלויות, ישבו לאורך השבוע במאהל המחאה שהקימו בירושלים. לדבריהם, את המקום פקדו שורת פוליטיקאים בכירים.

בית אל, בינוארצילום: אוליבייה פיטוסי

בביקורו במאהל, אמר היום השר לשעבר סער כי "ניתנה התחייבות ברורה לבניית 300 יחידות דיור בבית אל. התחייבות צריך לקיים, זו התחייבות שחזרו עליה לפני שנתיים". לפי גורם במועצה המקומית, הבטחה לקידום הבנייה ניתנה לראשונה לפני חמש שנים, מאז עוכב מימושה. אם יעמוד נתניהו בהבטחתו, הבנייה בהתנחלות צפויה להתחיל בפועל עד חודש ספטמבר. 

לדברי מועצת בית אל, יחידות הדיור עברו את כל שלבי התכנון הביורוקרטיים, וכעת נותר רק לשווקן לצורך בנייה. מדובר בשלב האחרון, המאפשר עליית דחפורים לקרקע לצורך תחילת העבודה. מקור במועצה אמר ל"הארץ" כי המתנחלים "עדיין לא מרוצים" משום שאין סיבה לא לשווק את יחידות הדיור באופן מידי. עם זאת, לדבריו, התחייבותו של ראש הממשלה הערב מהווה התקדמות.

בתחילת החודש פרסמה מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי את קידום בנייתן של כ-2,100 יחידות דיור ברחבי הגדה המערבית, כ-1,500 מהן בתוך הגושים והיתר מחוצה להם. מנהיגי המתנחלים התאכזבו מכיוון שהתכוננו לישיבה זמן רב ותלו בה תקוות לאישור תוכניות נרחבות יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ