השרים יחליטו אם קרית ארבע והתנחלויות הר חברון יזכו להטבות המיועדות לנגב

ביום ראשון תחליט ועדת השרים לענייני חקיקה אם להחיל את חוק הרשות לפיתוח הנגב על התנחלויות דרום הגדה. הרשות, שמסייעת ליישובי הדרום, רשאית לגייס תרומות ולפתוח קרנות לפיתוח הנגב

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההתנחלות עתניאל בדרום הר חברון, באוגוסט שנה שעברה
יהונתן ליס

חברי ועדת השרים לענייני חקיקה יחליטו ביום ראשון אם לכלול את קרית ארבע והתנחלויות הר חברון בחוק הרשות לפיתוח הנגב, שנועד לסייע להתפתחות הכלכלית של יישובי הדרום.

את הצעת החוק שלפיה הרשות לפיתוח הנגב תאמץ את ההתנחלויות שבדרום הגדה המערבית הניחו 21 חברי כנסת מהקואליציה, ובראשם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). יוזמי ההצעה הדגישו כי עד לפני שנים אחדות פעילות הרשות חלה על ההתנחלויות האלה.

ב-2011 נחשף ב"הארץ" כי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הממונה על הרשות, מימן חלק מבניית היכל התרבות בקרית ארבע בסך מיליון שקלים וחצי. בדברי ההסבר להצעת החוק החדשה נכתב כי "לאחרונה הוחרגו קרית ארבע והמועצה האזורית הר חברון מהחוק, וזאת בשל פרשנות משפטית של הגדרת המונח נגב בחוק המתייחסת ל'שטח המדינה' שמדרום לקו רוחב 115. בהתאם לפרשנות חדשה זו, מאחר ששטחי יהודה ושומרון אינם חלק משטח המדינה, הם אינם נכללים בחוק". לדברי יוזמי החוק, "פרשנות זו מפלה לרעה שלא בצדק את היישובים הדרומיים באזור יהודה ושומרון המצויים מדרום לקו רוחב 115 והם בעלי אותם מאפיינים של יישובי הנגב ומתמודדים עם אותם האתגרים".

הרשות לפיתוח הנגב פועלת מכוח חוק שנחקק בממשלת יצחק שמיר השנייה במטרה לפתח את היישובים בנגב מבחינה כלכלית וחברתית. הרשות מפקחת על פרויקטים במימון המדינה והיא רשאית לגייס תרומות בישראל ובחו"ל ולהקים קרנות לפיתוח כלכלי לנגב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ