האו"ם: לא מצאנו עדויות לטענת צה"ל על פעילות חיזבאללה בגבול לבנון

מהאו"ם נמסר כי כוח יוניפי"ל, "הבחין בפועלים שותלים עצים" למטרות הגנת הסביבה. אתמול טען האלוף הלוי כי חיזבאללה מקים בלבנון תעשייה צבאית מבוססת ידע איראני במסווה של ארגון סביבתי

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

האו"ם הודיע היום (שישי) כי לא מצא הפרה של ההחלטה הקוראת להפסקת אש בין ישראל לחיזבאללה, שסיימה את מלחמת לבנון השנייה (החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם). זאת בתגובה לטענת צה"ל, שהציג אתמול למועצת הביטחון של האו"ם תמונות המתעדות, לטענתו, תצפיות חיזבאללה בכסות של ארגון להגנת הסביבה.

מהאו"ם נמסר כי כוח יוניפי"ל המוצב מטעמו בדרום לבנון, "הבחין בפועלים שותלים עצים, בהתאם למטרות המוצהרות של הארגון להגנת הסביבה". עוד נמסר כי "יוניפי"ל לא הבחין בחמושים לא מורשים באזור, ולא מצא בסיס לטענות על הפרת החלטת האו"ם".

בנאומו אתמול בכנס הרצליה, מתח ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי ביקורת על כוח האו"ם בלבנון יוניפי"ל. "עם כל ההערכה לכוח שעושה שם עבודה חשובה", אמר, יוניפי"ל טוען, "שהוא לא מוצא התבססות חיזבאללה בדרום לבנון". את התמונות המציגות תצפיות חיזבאללה שלח דובר צה"ל גם לכתבים הצבאיים, וכתב כי מדובר ב"רשת התצפיות של חיזבאללה הפועלת במסווה ארגון 'ירוק ללא גבולות'". ראש אמ"ן קרא ליוניפי"ל לא לטמון את ראשו בחול והוסיף: "חיזבאללה מגיע לטווח זריקת אבן מהגבול, בכסות של ארגון איכות סביבה". 

הלוי ציין כי חיזבאללה מקים בלבנון תעשייה צבאית באמצעות ידע מאיראן, ומעביר אמצעי לחימה לדרום המדינה. "‏אנחנו רואים את חיזבאללה מקים תעשייה צבאית על אדמת לבנון עם ידע איראני. הוא מייצר אמצעי לחימה ומעביר אותם לדרום לבנון. בשנה האחרונה איראן פועלת להקים תשתיות ייצור עצמי של נשק מדויק, גם בלבנון וגם בתימן. אנחנו לא יכולים להישאר אדישים לזה, ואנחנו לא", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ