היום השני ברציפות

צה"ל תקף בסוריה בעקבות ירי תועה לישראל; צבא אסד מזהיר מהשלכות

מוקדם יותר זיהה הצבא נפילות בשטח פתוח בצפון רמת הגולן, ללא נפגעים או נזק. אתמול תקף הצבא מטרות של צבא אסד בעקבות 11 נפילות של פצצות מרגמה בצפון רמת הגולן

גילי כהן
נעה שפיגל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גבול ישראל-סוריה, היום
גבול ישראל-סוריה, היוםצילום: גיל אליהו
גילי כהן
נעה שפיגל

צה"ל תקף היום (ראשון) בסוריה בתגובה לירי תועה לשטח פתוח בצפון רמת הגולן, שמקורו בלחימה הפנימית בסוריה. אין נפגעים או נזק כתוצאה מהירי לישראל. דובר צה"ל מסר כי הצבא תקף שני תותחים ומשאית תחמושת השייכים למשטר אסד בצפון רמת הגולן הסורית. 

צבא סוריה פרסם הודעה בעקבות התקיפה ובה הזהיר את ישראל לבל תתקוף שוב: "אנו מזהירים את האויב הישראלי מההתנהלות הזו ומההשלכות המסוכנות", נאמר בהודעה. עוד נמסר מטרת התקיפה הישראלית נגד צבא אסד היא לתמוך בארגוני הטרור בסוריה". 

בנוסף, צה"ל הרחיק חקלאים ומטיילים מהשטחים הפתוחים באזור עמק הבכא ופתחת קוניטרה, והנחה אותם לא לשהות שם. "צה"ל אינו צד בלחימה הפנימית-סורית ואינו מעורב בה, אך עם זאת הוא רואה בחומרה כל ניסיון לפגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו", נמסר בהודעה. 

אתמול תקף צה"ל 11 מטרות של צבא אסד בסוריה בעקבות ירי תועה של 11 פצצות מרגמה אל עבר ישראל. על פי הודעה של דובר צה"ל, המטוסים תקפו שני טנקים ועמדה צבאית שמהם בוצע הירי. לפי הודעה רשמית של הצבא הסורי, חיל האוויר פגע במוסך ובניין מגורים וכמה בני אדם נהרגו. מוקדם יותר דווח כי שני אזרחים נהרגו בתקיפה הישראלית.

קרבות קשים מתנהלים מאתמול בצד הסורי של רמת הגולן. תושבים באזור שומעים את הדי הפיצוצים, וניתן לראות בבירור פטריות עשן רבות בצד הסורי.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ