גילי כהן
נעה שפיגל

כמה קליעים מהלחימה בסוריה פגעו היום (שני) בבסיס כוח משקיפי האו"ם בגולן (אונדו"ף) בעין זיוון. שריפה פרצה במקום. מוקדם יותר תושבים באזור דיווחו ששמעו ירי תועה מהלחימה בסוריה לעבר שטח ישראל, אך בצה"ל מסרו שלא היו אינדיקציות ואיכונים במערכות ולא הופעלה אזעקה. 

אתמול צה"ל תקף בסוריה בתגובה לירי תועה לשטח פתוח בצפון רמת הגולן, שמקורו במתקפה בה פתח בשבת ארגון ג'בהת א-נוסרה נגד כוחות אסד. לא היו נפגעים או נזק כתוצאה מהירי. דובר צה"ל מסר כי הצבא תקף שני תותחים ומשאית תחמושת השייכים למשטר אסד בצפון רמת הגולן הסורית. 

צבא סוריה פרסם הודעה בעקבות התקיפה ובה הזהיר את ישראל לבל תתקוף שוב: "אנו מזהירים את האויב הישראלי מההתנהלות הזו ומההשלכות המסוכנות", נאמר בהודעה. עוד נמסר מטרת התקיפה הישראלית נגד צבא אסד היא לתמוך בארגוני הטרור בסוריה". 

שלשום תקף צה"ל 11 מטרות של צבא אסד בסוריה בעקבות ירי תועה של 11 פצצות מרגמה אל עבר ישראל במסגרת הקרבות בקוניטרה. על פי הודעה של דובר צה"ל, המטוסים תקפו שני טנקים ועמדה צבאית שמהם בוצע הירי. לפי הודעה רשמית של הצבא הסורי, חיל האוויר פגע במוסך ובניין מגורים וכמה בני אדם נהרגו. מוקדם יותר דווח כי שני אזרחים נהרגו בתקיפה הישראלית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ