שני קטינים מיצהר נעצרו בחשד שיידו אבנים לעבר אמבולנס צבאי לפני כשבועיים

לפי החשד, השניים יידו אבנים לעבר אמבולנס שהוזעק ביום שבת כדי לסייע לתושבת ההתנחלות שחשה ברע. קטין נוסף נעצר בחשד למעורבות בתקיפת כוחות ביטחון ביצהר בתחילת השבוע

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האמבולנס הצבאי שנרגם באבנים, לפני כשבועיים
יותם ברגר

משטרת מחוז ש"י עצרה הלילה (רביעי) שני קטינים מיצהר בחשד שיידו אבנים לעבר אמבולנס צבאי שהגיע להתנחלות לפני כשבועיים. על פי החשד, השניים זרקו אבנים על האמבולנס שהוזעק להתנחלות כדי לסייע לאשה שחשה ברע ביום שבת ה-17 בחודש. לא היו נפגעים בתקרית. לפי המשטרה, השניים הם קטינים תושבי האזור. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם ביממה.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי קטין נוסף נעצר בחשד למעורבות בתקיפת כוחות הביטחון בהתנחלות מוקדם יותר השבוע. לפי הצבא והמינהל האזרחי, אנשיהם הותקפו באבנים ביצהר בתחילת השבוע כשפירקו מבנה בלתי חוקי. בזירה נעצרו שלושה מתנחלים, ששוחררו מאז. בהחלטת השחרור, בית משפט השלום בירושלים מתח ביקורת על התנהלות המשטרה על שלא ביצעה פעולות חקירה בעת מעצרם.

לאחר ידויי האבנים ב-17 ביוני גינו במזכירות ההתנחלות את התקרית, וכינו אותה "אירוע מקומם וחמור ביותר שאנו מתנגדים לו מכל וכל". המתנחלים מיצהר טענו כי המיידים אינם תושבים קבועים בהתנחלות, אלא צעירים שהגיעו אליה לאחרונה.

לעומת זאת, באשר לתקיפת כוחות הביטחון השבוע טענו במזכירות יצהר כי לא יודו אבנים וכי הודעת הצבא בנושא "אינה אמת". עוד נטען כי הופעלה אלימות לא מידתית מצד כוחות הביטחון כלפי "מתנגדים פאסיבים" לפינוי. בצבא התעקשו כי מתנחלים יידו לעברם אבנים בתקרית.

יצהר נחשבת למעוז ימני בולט, ולאחרונה הגיעו אליה כמה צעירים שהתגוררו לסירוגין ב"מאחז הבלאדים" סמוך לכוכב השחר, אשר פונה על ידי כוחות הביטחון בשבועות האחרונים. מאחז הבלאדים נחשב למעוז של ימין קיצוני ואלים - ובצבא הזהירו את מתנחלי יצהר שחלק ממי שהתגוררו במאחז עשוי להגיע ליצהר. מתנחלים ביצהר אישרו כי לאחרונה הגיעו אליהם צעירים שפקדו עד כה את מאחז הבלאדים.

בשבועות האחרונים תועדו עוד מספר תקיפות של מתנחלים כלפי פלסטינים, פעילי שמאל וכוחות הביטחון - אחדות מהן באזור יצהר. באשר לתקיפות אלה, שחלקן התרחשו בנוכחות חיילים ואחרות נתפסו בסרטוני וידיאו, לא דווח על עצורים עד כה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ