נתניהו ימנה את ראש אגף דרום בשב"כ ליועץ לביטחון לאומי

מזה יותר משנה וחצי לא מכהן בלשכת ראש הממשלה יועץ לביטחון לאומי במינוי רשמי. מ', ששימש בשורת תפקידים בכירים בשב"כ, ייכנס לתפקיד כממלא מקום עד שמינויו יאושר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את ראש אגף דרום בשירות הביטחון הכללי מ' לתפקיד היועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) במשרד ראש הממשלה, כך אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה. 

על מינויו של מ' לתפקיד דיווח לראשונה הבוקר (שישי) העיתונאי שלמה צזנה ב"ישראל היום". מ' ייכנס בקרוב לתפקיד כממלא מקום היועץ לביטחון לאומי עד שמינויו יאושר על ידי הוועדה למינויים בכירים ויובא להצבעה בממשלה.

מזה יותר משנה וחצי לא מכהן בלשכת ראש הממשלה יועץ לביטחון לאומי במינוי רשמי. אחרי מינויו של היועץ לביטחון לאומי הקודם יוסי כהן לראש המוסד הוא הוחלף על ידי סגנו יעקב נגל ששימש כממלא מקום במשך חודשים ארוכים. נתניהו ביקש מנגל להישאר בתפקיד ולהתמנות באופן רשמי לתפקיד אך האחרון סירב מסיבות אישיות והעדיף לפרוש. 

אחרי פרישתו של נגל מתפקיד ממלא מקום היועץ לביטחון לאומי מינה נתניהו את ראש המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה איתן בן-דוד לממלא מקום היועץ לביטחון לאומי באופן זמני. בשבועות האחרונים בחן נתניהו כמה מועמדים לתפקיד מהם בחר את מ'. האחרון שימש בשורה של תפקידים בכירים בשב"כ.

מ', שייכנס לתפקידו באמצע אוגוסט, הוא יליד 1966, נשוי ואב לארבעה. הוא מכהן בשלוש השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשירות הביטחון הכללי בדרגה המקבילה לאלוף בצה"ל. הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן ובוגר התוכנית לדירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים באוניברסיטת ת"א.

מ' התגייס לשירות הביטחון הכללי בינואר 1989, מיד עם תום שירותו הסדיר בצה"ל שם שירת בחטיבת גבעתי. הוא התחיל את דרכו כעובד מן השורה במרחב-הדרומי של השב"כ, התמחה בחמאס ברצועת עזה וניהל מול הארגון שורה של מבצעים שבמרכזי שבהם שימש כאחראי מטעם השב"כ על הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" ב-2009. במהלך שירותו עמד מ' בראש שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות והמרחב הדרומי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ